Oscary 2019 bez prowadzącego? To pierwszy taki przypadek od 30 lat

Sergiusz Kurczuk
10.01.2019 11:01
Oscary|undefined Fot. Matt Sayles/A.M.P.A.S./REX/Shutterstock/EAST NEWS

Wygląda na to, że 91. gala wręczenia Oscarów będzie nietypowa. Według najnowszych informacji wydarzenie odbędzie się bez prowadzącego. Jak będzie wyglądać ceremonia rozdania najważniejszych amerykańskich nagród filmowych?

Do rozpoczęcia 91. gali wręczenia Oscarów pozostało już tylko kilka tygodni. Organizatorzy są jednak w kropce, bo wciąż nie mają prowadzącego. Początkowo Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej na gospodarza imprezy wybrała aktora komediowego Kevina Harta. Jednak po 48 ośmiu godzinach od ogłoszenia nowego prowadzącego Hart zrezygnował po tym, jak wymuszano na nim przeprosiny za homofobiczne dowcipy. Aktor postanowił zrezygnować z prowadzenia rozdania Oscarów i wciąż podtrzymuje swoje stanowisko. Wygląda więc na to, że tegoroczne Oscary odbędą się bez prowadzącego.

Oscary 2019 - kto poprowadzi galę wręczenia nagród?

Po aferze z Hartem w roli głównej wielokrotnie pytano aktora, czy nie zmienił zdania w tej kwestii. Na przyjęcie propozycji Amerykańskiej Akademii Filmowej namawiała go Ellen DeGeneres, kiedy gościł w jej programie. Prowadząca, która była gospodynią Oscarów 2016, próbowała przekonać Harta, żeby zastanowił się nad swoją decyzją. Hart powiedział jednak, że przepraszał już za swoje Tweety i nie zamierza robić tego po raz drugi.

Jak podaje serwis Variety, organizatorzy 91. gali wręczenia Oscarów zdecydowali się zmienić formułę imprezy i w tym roku odbędzie się ona bez prowadzącego. Tak przynajmniej twierdzi źródło portalu, które rzekomo należy do grona Akademii. Według informacji podczas wydarzenia poszczególne kategorie mają zapowiadać gwiazdy Hollywood, a przerwy między ogłoszeniem kolejnych zwycięzców mają wypełniać skecze z udziałem słynnych aktorów i utwory pochodzące z filmów nominowanych do Oscara 2019 za muzykę. Oczywiście plany mogą ulec zmianie, szczególnie jeśli jakaś gwiazda zgłosi się na ochotnika do poprowadzenia gali.

Oscary bez prowadzącego?

Jeśli jednak nie będzie żadnego chętnego celebryty, organizatorzy będą musieli pozostać przy wyżej wspomnianym pomyśle. To nie byłby pierwszy raz bez prowadzącego. Ostatni tego typu przypadek miał miejsce podczas 61. gali wręczenia nagród w roku 1989. Wówczas nie tylko zabrakło gospodarza, ale również nie było przerywników muzycznych. Pojawiło się jedynie muzyczne otwarcie, w którym wystąpił Roba Lowe i aktorka przebrana za postać Królewny Śnieżki. To spowodowało, że rozdanie Oscarów sprzed 30 lat zostało okryte złą sławą. Czy w tym roku będzie podobnie?

Oscary2019 - kiedy odbędzie się gala wręczania nagród?

Czy w 2019 roku Oscary rzeczywiście nie będą miały gospodarza? A może Akademia zaskoczy wszystkich niespodzianką? Na razie trudno powiedzieć, bo nie podano nawet jeszcze oficjalnych nominacji do nagród. Oficjalne ogłoszenie nominowanych filmów będzie miało miejsce 22 stycznia 2019 roku. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni miesiąc później. 91. ceremonia rozdania Oscarów odbędzie się 24 lutego 2019 roku.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.