Oscary 2019: wyniki - Najlepsza aktorka i Najlepszy aktor. Kto wygrał Oscary?

Sergiusz Kurczuk
25.02.2019 02:12
Oscary 2019 Najlepsza aktorka i Najlepszy aktor|undefined Fot. Oscars.com

Którzy aktorzy zostali nagrodzeni Oscarem 2019? Prezentujemy zwycięzców w kategoriach Najlepsza aktorka, Najlepszy aktor, Najlepsza aktorka drugoplanowa i Najlepszy aktor drugoplanowy.

Oscary dla jednych aktorów są przepustką do dalszej międzynarodowej kariery filmowej, dla innych kropką nad i postawioną przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej nad dotychczasowym dorobkiem artystycznym. Zapewne większość aktorów filmowych marzy o tym, żeby otrzymać kiedyś Oscara. 24 lutego 2019 roku spełniono marzenia czwórki artystów, którzy zwyciężyli w kategoriach Najlepsza aktorka, Najlepszy aktor, Najlepsza aktorka drugoplanowa i Najlepszy aktor drugoplanowy. Kto został nagrodzony Oscarem?

Przeczytaj także

Oscary 2019: wyniki - Najlepsza aktorka

W tym roku o Oscara i miano najlepszej aktorki filmowej walczyły Yalitza Aparicio za film "Roma", Glenn Close za film "Żona", Olivia Coleman za film "Faworyta", Lady Gaga za film "Narodziny gwiazdy" oraz Melissa McCarthy za film "Can You Ever Forgive Me?". Która artystka otrzymała nagrodę?

Olivia Colman  - "Faworyta"

Oscary 2019: wyniki - Najlepszy aktor

W kategorii Najlepszy aktor starli się Christian Bale za "Vice", Bradley Cooper za "Narodziny gwiazdy", Willem Dafoe za "At Eternity's Gate", Viggo Mortensen za "Green Book" oraz Rami Malek za "Bohemian Rhapsody". W czyje ręce trafiła złota statuetka?

Rami Malek – "Bohemian Rhapsody"

Oscary 2019: wyniki - Najlepsza aktorka drugoplanowa

Na Oscara za najlepszą drugoplanową rolę żeńską miały szanse Amy Adams  za film "Vice", Marina de Tavira za film "Roma", Regina King za film "If Beale Street Could Talk" oraz Emma Stone i Rachel Weisz obie nominowane za udział w filmie "Faworyta". Którą artystkę postanowiła nagrodzić Akademia Filmowa?

Regina King - "If Beale Street Could Talk"

Oscary 2019: wyniki - Najlepszy aktor drugoplanowy

W kategorii Najlepszy aktor drugoplanowy wyróżniono następujących artystów: Mahershala Ali za "Green Book", Adam Driver za "BlacKkKlansman", Sam Elliot za "Narodziny gwiazdy", Richard E. Grant za "Can You Ever Forgive Me?" i Sam Rockwell za "Vice". Kto z nich zdobył Oscara?

Mahershala Ali  - "Green Book"

>>Zobacz też: Oscary 2019: wyniki - pełna lista zwycięzców<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.