Oto "Pinokio" od Guillermo del Toro - w obsadzie Ewan McGregor i Finn Wolfhard ze "Stranger Things"

28.07.2022 11:12
Oto "Pinokio" od Guillermo del Toro - w obsadzie Ewan McGregor i Finn Wolfhard ze "Stranger Things" Fot. materiały prasowe/Netflix

Podczas, gdy Disney+ realizuje swoją aktorską wersję "Pinokio" z Tomem Hanksem w roli Dżepetto, Netflix zlecił zrobienie animacji poklatkowej na ten sam temat Guillermo del Toro. Zapowiedź jego pracy zobaczycie poniżej.

Pinokio w wersji Guillermo del Toro - zobaczcie zwiastun

Nagrodzony Oscarem filmowiec Guillermo del Toro przedstawia własną wersję klasycznej powieści Carlo Collodiego o drewnianej kukiełce, która magicznie ożywa, aby wlać otuchę w serce pogrążonego w żałobie stolarza imieniem Dżepetto.

Polecamy

Ten fantazyjny musical w technice animacji poklatkowej, wyreżyserowany przez Guillermo del Toro i Marka Gustafsona, opowiada o przygodach psotnego i krnąbrnego Pinokia, który szuka swojego miejsca w świecie. Dla legendarnego reżysera to pierwszy pełnometrażowy film animowany w karierze. Przedsmak efektu końcowego zobaczycie w poniższym zwiastunie:

Ogromne wrażenie robi obsada nowej produkcji - w roli tytułowej pojawi się debiutujący Gregory Mann, którego wspomoże David Bradley w roli Dżepetto oraz Ewan McGregor w roli gadającego Świerszcza i narratora. W pozostałych rolach pojawią się m.in. Finn Wolfhard, Cate Blanchett, Christoph Waltz, Ron Perlman, Tilda Swinton, John Turturro, Tim Blake Nelson oraz Burn Gorman.

Premiera "Pinokio" od Guillermo del Toro została zaplanowana na grudzień 2022 roku. Film pojawi się nie tylko na Netflix, ale również w wybranych placówkach kinowych.

Tak jak wspomnieliśmy, w produkcji jest również aktorska wersja "Pinokio" od Disneya - ta zadebiutuje we wrześniu na Disney+, a w rolach głównych zobaczymy i usłyszymy Toma Hanksa, Benjamina Evana Ainswortha oraz Josepha Gordona-Levitta.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.