Oto film o miłości między "Julką" a narodowcem. Zobaczcie zdjęcia z "Kryptonimu Polska"

23.06.2021 16:00
Oto film o miłości między "Julką" a narodowcem. Zobaczcie zdjęcia z "Kryptonimu Polska" Fot. materiały prasowe/Kino Świat

Ona jest feministką walczącą o prawa równości. On narodowcem obchodzącym urodziny Hitlera. Połączy ich miłość rodem z "Romeo i Julii". A przynajmniej tak zapowiadają nam twórcy "Kryptonimu Polska".

Oto film o miłości "Julki" i narodowca

W Warszawie i Białymstoku trwają zdjęcia do filmu "Kryptonim Polska" w reżyserii Piotra Kumika (współtwórca polskiego SNL). W rolach głównych wystąpią Magda Maścianica jako wojująca feministka oraz Maciej Musiałowski w roli białostockiego narodowca. Pozostałe role zagrają Borys Szyc, Cezary Pazura, Antoni Królikowski i Piotr Cyrwus.

Polecamy

"Kryptonim Polska" to komedia o miłości narodowca do lewaczki, w której "odbijają się absurdy i podziały trapiące nasz kraj". W rolach głównych Maciej Musiałowski i Borys Szyc jako białostoccy narodowcy oraz Antoni Królikowski i Magdalena Maścianica w rolach lewicowych aktywistów.

Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia z filmu:

Polecamy

Twórcy twierdzą, że film to będzie "pełne zwariowanych gagów i komicznych nieporozumień starcie polsko-polskie", które odpowie na pytania, czy miłość jest silniejsza od poglądów politycznych? I czy w dzisiejszych czasach narodowiec może pokochać wojującą lewaczkę?

Jak czytamy w opisie fabuły "Kryptonimu Polska":

Staszek (Maciej Musiałowski) mieszka w Białymstoku i jest członkiem Zrzeszenia Młodzieży Radykalnej, w skrócie ZMR. Sam nie jest radykałem, ale przynależność do narodowców daje mu siłę i poczucie celu. Wypełniając rozkazy charyzmatycznego lidera - Romana (Borys Szyc), Staszek i reszta kumpli angażują się w działania i akcje patriotyczne, które mają przydać organizacji należnego rozgłosu. Niestety większość z nich kończy się fiaskiem i totalną katastrofą...

W trakcie jednej z takich akcji, Staszek poznaje Polę (Magdalena Maścianica), młodą lewicową aktywistkę, która niedawno zerwała z chłopakiem, Kajetanem (Antoni Królikowski). Zauroczony dziewczyną Staszek postanawia ukrywać przed nią przynależność do ZMR. 

Para stanie się w końcu "Romeo i Julią dwóch przeciwnych obozów: narodowego i hipstersko-lewicowego", a ich "zakazana miłość" doprowadzi do szeregu zaskakujących wydarzeń, których finał rozegra się w Warszawie, podczas obchodów największej w historii Parady Równości. 

"Kryptonim Polska" to debiut reżyserski Piotra Kumika, współtwórcy "SNL Polska" i reżysera serialu "Mamy to!". Data premiery jest nieznana.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.