Oto najpopularniejszy polski film 2022 roku! Miał lepszy wynik, niż produkcje o superbohaterach

08.11.2022 11:11
Oto najpopularniejszy polski film 2022 roku! Miał lepszy wynik, niż produkcje o superbohaterach Fot. materiały prasowe/Kino Świat

Ten weekend w kinach należał do "Listów do M. 5". Kolejna odsłona popularnej serii świątecznych komedii romantycznych już w pierwszy weekend zanotowała świetne wyniki frekwencyjne - najlepsze w tym roku wśród polskich produkcji.

Listy do M. 5 są najpopularniejszym polskim filmem 2022 roku

Najnowszy film z ukochanej przez miliony Polaków świątecznej serii wybił się na 1. miejsce box office, notując aż 288 523 widzów, co łącznie z pokazami przedpremierowymi daje 291 817 widzów po weekendzie otwarcia. 

Polecamy

To oznacza, że miał najlepszy weekend otwarcia wśród polskich produkcji w 2022 roku, a przy okazji pobił też hitowe produkcje o superbohaterach, notując lepsze wyniki, niż "Thor: Miłość i grzmot" czy "Black Adam" z Dwaynem Johnsonem. Serdecznie gratulujemy wyniku.

"Listy do M." powracają z piątą częścią wigilijnej opowieści. Z czym znani bohaterowie zmierzą się tym razem?

Szczepan i Karina uwikłają się w bitwę o spadek, który może poróżnić nawet najbliższych. A przy okazji, na własnej skórze, sprawdzą czy "z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach". Nie zawsze kryształowy Mel stanie na drodze innego, niekoniecznie "świętego" Mikołaja, a wydarzenia z jego udziałem staną się medialną sensacją.

Polecamy

Natomiast słabo znoszący samotność Wojciech, całkiem przypadkowo, pozna sympatycznego wigilijnego oszusta. To oczywiście nie wszystko! W tej części pojawią się też nowi bohaterowie i ich zaskakujące historie. "Listy do M. 5" skupią się na uniwersalnych wartościach, takich jak: miłość, bliskość i życzliwość, które, szczególnie teraz, są najważniejsze.

Film "Listy do M. 5" jest już dostępny w kinach.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.