Patryk Vega kręcił film mimo kwarantanny. Gildia Reżyserów Polskich stanowczo zareagowała

26.03.2020 11:16
Foto: Artur Zawadzki/REPORTER/ East News - zdjęcie poglądowe|undefined Fot. Artur Zawadzki/REPORTER/ East News - zdjęcie poglądowe

Gildia Reżyserów Polskich zaapelowała do Patryka Vegi i Konrada Niewolskiego, którzy - mimo kwarantanny - nie przerwali prac nad swoimi nowymi filmami.

Jak widać, nie dla każdego stan epidemii to poważna sprawa. Jak informowaliśmy was wcześniej, Patryk Vega i Konrad Niewolski nic sobie nie zrobili z rządowych zakazów i wprowadzonych środków bezpieczeństwa - jak gdyby nigdy nic wciąż kręcili swoje filmy, naśmiewając się z osób stosujących się do kwarantanny. Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Gildia Reżyserów Polskich wydała oficjalne oświadczenie w sprawie.

Gildia Reżyserów Polskich - stanowcze NIE dla kręcenia filmów w czasie kwarantanny 

Nie stosowanie się do nakazu kwarantanny i pokrewnych jej środków bezpieczeństwa grozi nie tylko odpowiedzialnością prawną, ale przede wszystkim - zagrożeniem dla zdrowia. Nie wszyscy traktują jednak pandemię koronawirusa poważnie. Gildia Reżyserów Polskich postanowiła zareagować i postawić sprawę jasno - "Nie kręćmy filmów, gdy szaleje zaraza"

Przeczytaj także

Pełny apel Gildii Reżyserów Polskich brzmi następująco:

Nie kręćmy filmów, gdy szaleje zaraza

W związku z informacjami o rozpoczęciu zdjęć do filmów Patryka Vegi i Konrada Niewolskiego, Gildia Reżyserów Polskich rekomenduje natychmiastowe przerwanie prac, które wymagają osobistych kontaktów członków ekip filmowych. Nie narażajmy naszych koleżanek i kolegów oraz służb medycznych! Z uwagi na pandemię koronawirusa polecamy telekonferencje i zawieszenie prac na planach filmowych!

Gildia Reżyserów Polskich, czyli związek zawodowy zrzeszający większość reżyserów fabularnych pracujących w Polsce, wyraża solidarność z wszystkimi grupami zawodowymi i społecznościami, które zostały dotknięte przez niedogodności obecnego kryzysu epidemicznego. Zbiorowy wysiłek, którego fundamentem jest ograniczenie bezpośrednich kontaktów międzyludzkich do momentu, aż krzywa zakażeń w Polsce zacznie znacząco spadać – może nam pomóc przejść przez obecny kryzys i zminimalizować jego negatywne skutki.

Jednocześnie Gildia Reżyserów Polskich informuje, że Patryk Vega i Konrad Niewolski nie są jej członkami.

Zobacz też: Pierwsze komunie odwołane z powodu koronawirusa. Nowy termin trzeba będzie wyznaczyć samemu 

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.