Patryk Vega nakręci kolejnego „Pitbulla”. Ma już tytuł i datę premiery

Natalia Hluzow
21.05.2018 11:29
Piotr Stramowski, Patryk Vega, Bogusław Linda|undefined Fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Patryk Vega, najbardziej płodny ze wszystkich reżyserów w Polsce (o ile nie na świecie), zakupił prawa do kontynuacji swojej słynnej serii o policjantach z Warszawy. Kiedy zamierza uraczyć widzów kolejną częścią „Pitbulla”?

W wyniku rozmaitych sporów i braku wspólnej wizji producentów i reżysera filmów z serii „Pitbull”, „Pitbull. Ostatni pies” trafił w ręce Władysława Pasikowskiego, który zrealizował go od scenariusza po reżyserię. Wierni Patrykowi Vedze aktorzy, jak Piotr Stramowski, Tomasz Oświeciński czy Agnieszka Dygant, odeszli wraz ze swoim ulubionym reżyserem, dlatego w „Ostatnim psie” mieliśmy okazję zobaczyć starą gwardię z filmu i serialu „Pitbull” sprzed ponad 10 lat – Marcina Dorocińskiego, Krzysztofa Stroińskiego i Rafała Mohra, a także Adama Woronowicza, Cezarego Pazurę i Dodę.

Na szczęście dla fanów Vegi i na nieszczęście dla polskiego kina,  Patryk Krzemieniecki zakupił od ATM prawa do kontynuacji serii „Pitbull” i – mimo zapowiedzi, że „Ostatni pies” będzie naprawdę ostatnim „Pitbullem” – zamierza zrealizować kolejny film o warszawskich policjantach. A na dokładkę dorzucić serial.

Patryk Vega, Piotr Stramowski Pitbull Fot. foto: VIPHOTO/EAST NEWS

„Pitbull. Królowa chuliganów” – kolejna część serii Patryka Vegi

Patryk Vega wszystkimi tymi rewelacjami podzielił się na swoim facebookowym profilu. W opublikowanym poście przedstawił swoje plany na najbliższe 3 lata, w trakcie których zamierza ukończyć trylogię (!) „Kobiet mafii” oraz napisać scenariusz, nakręcić, zmontować i wypuścić na ekrany produkcję „Pitbull. Królowa chuliganów” oraz - co ma ostatnio w modzie - rozwinąć ją w serialu. Wybrał już nawet datę premiery, której symboliczność trudno przeoczyć. „Królowa chuliganów” ma trafić na ekrany kin 11 listopada 2021 roku.

Nie zapominajmy również o nadchodzącej, międzynarodowej produkcji Vegi, a więc o filmie „Small World”, który skupi się na mrocznym światku handlarzy żywym towarem. Jeśli dodamy do tego 2 kolejne części „Kobiet mafii” i nową odsłonę „Pitbulla”, otrzymamy prosty rachunek, z którego wynika, że w przeciągu najbliższych 3 lat Patryk Vega zamierza zrealizować i wypuścić do kin 4 filmy. W sumie to i tak mało jak na reżysera, który jest w stanie produkować 2 filmy rocznie… Radzimy więc przygotować się nie na jeden, a na kilka nowych nokautujących seriali autorstwa Vegi, ewentualnie na kolejne sezony „Kobiet mafii”, które (zdaniem samego Vegi) są jego najlepszym serialem w życiu.

Czy „Pitbull. Królowa chuliganów” zdemaskuje mroczne kulisy świata kibiców piłki nożnej? Kto będzie dzierżył zaszczytny tytuł królowej chuliganów? Olga Bołądź, Agnieszka Dygant, a może Katarzyna Warnke? Spokojnie, Patryk Vega zadba o to, byśmy nie musieli zbyt długo oczekiwać odpowiedzi na wszystkie te pytania.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.