Patryk Vega wybrał się z „Botoksem” do Afryki

Robert Skowronski
07.06.2017 11:48
Patryk Vega wybrał się z „Botoksem” do Afryki Fot. East News

Zakończył się plan zdjęciowy nowego filmu twórcy „Pitbulla” w Polsce, ale ten na Czarnym Lądzie dopiero się rozpoczął.

Nowym projektem Patryka Vegi jest „Botoks”, z którego mogliśmy zobaczyć garść zdjęć. Poznaliśmy także obsadę, a w niej nazwiska w większości już przetestowane w kinie Vegi, bo na ekranie zjawią się m.in. Olga Bołądź, Kasia Warnke, Agnieszka Dygant, Marieta Żukowska, Piotr Stramowski, Tomasz Oświeciński, Sebastian Fabijański, Janusz Chabior, Wojciech Machnicki i Grażyna Szapołowska.

Już wcześniej wiedzieliśmy, że zdjęcia do „Botoksu” realizowane będą w: Warszawie, Paryżu, Kopenhadze i w Kenii. Etap dotyczący pierwszej z lokalizacji już się zakończył. Teraz ekipa przeniosła się do Afryki - sceny realizowane są między innymi w wiosce Masajów oraz na kenijskim safari:

„Botoks” to film poparty wielomiesięcznymi wywiadami obrazującymi życie i pracę lekarek oraz pielęgniarek w Polsce. Z ich opowieści wyłonił się scenariusz, ukazujący problemy służb medycznych, jak i współczesnych kobiet.

O czym opowie fabuła? Daniela (Olga Bołądź) pracę w służbie zdrowia zaczyna jako ratowniczka medyczna, jeżdżąc na akcje z bratem Darkiem (Tomasz Oświeciński). Poddając się licznym zabiegom medycyny estetycznej, z brzydkiego kaczątka zmienia się w bezwzględną, odnoszącą sukcesy przedstawicielkę koncernu farmaceutycznego. Magda (Katarzyna Warnke) jest ginekologiem położnikiem. Swoją renomę zbudowała jako etatowa specjalistka od aborcji. Gdy sama zachodzi w ciążę, jej konflikt z ordynatorem (Janusz Chabior) wchodzi w dramatyczną fazę i zwierzchnictwo szpitala próbuje pozbawić ją pracy.

To tylko część z wątków, które znajdą się w filmie. Nadrzędnym celem jest ukazanie historii silnych, zdeterminowanych i wyrazistych lekarek, które zmagają się z życiowymi decyzjami i problemami: dyskryminacją, presją macierzyństwa, pogonią za młodością, walką o prawo do wolnego wyboru i własnych poglądów.

Ekipa ma już za sobą zdjęcia w Paryżu:

„Botoks” zadebiutuje 29 września 2017 roku. Patryk Vega ma w planach też zrealizować film policyjny odsłaniający operację pod przykryciem Centralnego Biura Śledczego i pokazujący, w jaki sposób polska policja działa w skali Europy i współpracuje z funkcjonariuszami z innych krajów w walce z międzynarodową przestępczością. Vega nie będzie jednak reżyserem kolejnej części „Pitbulla”. Stanowisko po nim objął Władysław Pasikowski.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.