Patty Jenkins stanie się najlepiej zarabiającą reżyserką w Hollywood

Kamil Kacperski
12.10.2017 15:23
Patty Jenkins stanie się najlepiej zarabiającą reżyserką w Hollywood Fot. Gage Skidmore

Autorka „Wonder Woman” ustosunkowała się również do negatywnych komentarzy Jamesa Camerona.

W wywiadzie udzielonym gazecie Variety, reżyserka opowiadała o kilku interesujących kwestiach. Jak potwierdzono kilka miesięcy temu, Patty Jenkins powróci na stołek reżyserski w niezatytułowanym jeszcze sequelu „Wonder Woman”.

W związku z tym włodarze Warner Brosa zagwarantowali reżyserce podwyżkę za udział w projekcie. Według doniesień The Hollywood Reportera Jenkins miała by zarobić za film od 7 do 9 milionów dolarów, a oprócz tego mieć pewien procent od wyników kasowych filmu.

Na samo pytanie o zarobki, Patty Jenkins miała ciekawą odpowiedź:

Oczywiście, że wiecie o pieniądzach. Ale osobiście nigdy nie byłam bardziej pewna siebie. Nigdy wcześniej nie czułam takiego powołania, bo wiedziałam, że muszę za ten film dostać tyle samo pieniędzy, ile dostałby mój męski odpowiednik.

Kontynuując swoją progresywną agendę, Jenkins pokazuje, że kobieta w Hollywood może zarabiać tyle samo co mężczyzna. Jednak nie wszyscy uważają, że „Wonder Woman” jest tak przełomowa jak się mówi. Krytycznie nastawiony wobec komplementów dla filmu był James Cameron. Twierdził, że „wzajemne poklepywanie się po plecach w Hollywood” jest naganne.

Mimo, że Patty wcześniej odpowiedziała na zarzuty reżysera, tym razem również została zapytana o komentarz wobec zarzutów Camerona:

Szczerze mówiąc nie zdenerwowałam się tym za bardzo. Każdy ma prawo do swojej opinii, a jeżeli ktoś rozpoczyna publiczną debatę, to czuję się zobowiązana powiedzieć głośno, że się z daną opinią nie zgadzam.

Niezatytułowany sequel „Wonder Woman” ma planowo ukazać się 13 grudnia 2019 roku. Amazonkę zobaczymy jednak na ekranach już 17 listopada 2017 roku, bo wtedy do kin wchodzi „Liga Sprawiedliwości”.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.