Pennywise powraca w pierwszym zwiastunie horroru "To: Rozdział 2"

09.05.2019 18:36
Pennywise |undefined Fot. materiały promocyjne

Twórcy filmu "To: Rozdział 2" zaprezentowali pierwszy zwiastun kontynuacji kasowego hitu. Czy druga część przeraża tak samo, jak horror z 2017 roku?

Fani horroru, a w szczególności miłośnicy twórczości Stephena Kinga od wielu miesięcy czekają, aż w końcu kontynuacja kinowej wersji powieści "To" trafi na ekrany kin. Twórcy adaptacji postanowili rozbić wydarzenia z książki pisarza na dwie części. Z tego powodu na ostateczne spotkanie dzieciaków z Derry z przerażającym klaunem Pennywisem zobaczymy dopiero w filmie "To: Rozdział 2". Pierwszy zwiastun produkcji jest przedsmakiem tego mrożącego krew w żyłach spotkania.

Przeczytaj także

"To: Rozdział 2" - pierwszy zwiastun horroru

Chociaż pierwsza część kończy się teoretycznie zwycięstwem głównych bohaterów, pod koniec filmu pojawia się sugestia, że Pennywise w rzeczywistości przetrwał walkę z Klubem Frajerów. Zła siła powróci po latach i ponownie zbierze przyjaciół z dzieciństwa w miasteczku Derry. Czy tym razem protagoniści również pokonają Tańczącego Klauna?

Jak widać, twórcy nie przestają straszyć swoich widzów i wszystko wskazuje na to, że "To: Rozdział 2" będzie jeszcze bardziej przerażającą produkcją, niż pierwsza część. W filmie zobaczymy dorosłe wersje członków Klubu Frajerów. W głównych bohaterów wcielili się James McAvoy, Jessica Chastain, Jay Ryan, Bill Hader, Isaiah Mustafa, James Ransone i Andy Bean. W obsadzie nie zabraknie jednak dziecięcych aktorów, znanych z pierwszej części - Jaedena Lieberhera, Sophię Lillis, Jeremy'ego Raya Taylora, Finna Wolfharda, Chosena Jacobsa, Jacka Dylana Grazera oraz Wyatta Oleffa. W roli Pennywise'a wystąpi oczywiście niezastąpiony Bill Skarsgård.

"To: Rozdział 2" - kiedy premiera filmu?

Reżyserem filmu ponownie jest Andres Muschietti. Pierwsza część cieszyła się bardzo dobrym odbiorem krytyków i widzów. Chociaż w produkcji pojawiają się odstępstwa od tego, co znamy z prozy Kinga, miłośnicy pisarza w większości przypadków byli usatysfakcjonowani tym, jak przeniesiono powieść grozy na duży ekran. Czy "To: Rozdział 2" będzie równie wielkim hitem? Przekonamy się za kilka miesięcy. Film trafi do polskich kin 6 września 2019 roku.

>>Zobacz też: W filmie „To: Rozdział 2” pojawi się psychodeliczna scena z książki<<

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.