Pennywise tańczy do Zenka Martyniuka i Iron Maiden

Sergiusz Kurczuk
25.09.2017 16:11
Pennywise tańczy do Zenka Martyniuka i Iron Maiden Fot. materiały prasowe

Pennywise z horroru „To” nie bez powodu nosi przydomek Tańczący Klaun. Ucieleśnianie zła z miasteczka Derry potrafi zatańczyć do każdego gatunku muzycznego. Udowodnili to internauci w wielu przeróbkach fragmentu filmu. 

„To bije rekordy popularności i staje się powoli najlepiej zarabiającym horrorem ostatnich lat. Nic dziwnego. Film oparto na kultowej powieści Stephena Kinga pod tym samym tytułem. Tytułowa mroczna siła, jest ucieleśnieniem zła z miasteczka Derry. Ukrywa się w kanałach i pod postacią demonicznego klauna o imieniu Pennywise, zabija dzieci. Szał na potwora spowodował, że jest wszędzie. Wychodzi nawet z lodówki i to dosłownie. Pennywise znany jest również jako Tańczący Klaun. W filmie nie zabrakło sceny upiornych podrygów klauna. 

Jednak w dobie Internetu nawet najstraszniejszą rzecz można z łatwością przemienić w coś śmiesznego. Pisaliśmy o fanowskim trailerze, w którym klaun walczy z Batmanem. Tym razem mowa o muzycznym doznaniu. Od premiery filmu serwis YouTube zalewają przeróbki sceny tańca Pennywise'a. Żeby było śmiesznie, internauci zmieniają ścieżkę dźwiękową. Zamiast upiornej muzyki możemy posłuchać dowolnego hitu. 

Jest oczywiście nieśmiertelna „Macarena”. 

Nie mogło zabraknąć innych szlagierów. „Gummy Bear Song” czy „Scatman to dla Pennywise'a pestka.

Bardziej współczesne przeboje też są dla niego bułką z masłem.

Jako pomiotowi Szatana powinien być mu bliski metal. Taniec klauna idealnie pasuje do kawałków Iron Maiden, Metalliki czy Slayera. Spróbujecie go na koncertach?

Jednak najlepsza naszym zdaniem jest przeróbka z polskimi hitami. Oprócz Marka Grechuty jest Natalia Nykiel no i oczywiście Zenek Martyniuk.

Macie pomysły, do czego jeszcze mógłby zatańczyć Penywise?

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.