Pierwsza zapowiedź anime „Godzilla: Monster Planet”

Kamil Dachnij
07.07.2017 15:13
Pierwsza zapowiedź anime „Godzilla: Monster Planet” Fot. kadr z filmu

Ogromna jaszczurka to bez wątpienia najbardziej ikoniczny potwór japońskiego kina. Jeszcze w 2017 roku będziemy mieli okazję obejrzeć nową produkcję z Godzillą. 

Wytwórnia Toho Pictures po raz pierwszy wypuściła film o Godzilli w 1954 roku. Od tamtego czasu powstała masa kontynuacji, seriale animowane, a nawet dwa amerykańskie rebooty. O ile o pierwszym świat już dawno zapomniał, to film Garetha Edwards z 2014 roku zgarnął bardzo dobre recenzje i zacny wynik finansowy. To wystarczyło, aby Legendary Pictures dało zielone światło dla kontynuacji filmu w postaci „Godzilla: King of the Monsters”, która wejdzie na ekrany 22 marca 2019 roku. Zanim to jednak nastąpi, w listopadzie 2017 roku za sprawą platformy Netflix będziemy mieli okazję obejrzeć japoński film pt. „Godzilla: Monster Planet”.  

Sytuacja jest bezprecedensowa, bo jest to pierwsze anime w historii Godzilli. 30-sekundowa zapowiedź jeszcze niewiele nam zdradza, a sam potwór pojawia się dopiero na samym końcu teasera. Reszta materiału utrzymana jest w klimacie science fiction, co rzecz jasna pokrywa się z fabułą filmu, która przedstawia się następująco: koniec XX wieku stanowił kres panowania ludzkości nad Ziemią. Wszystko za sprawą gigantycznych stworów „kaiju”, wśród których znajduje się Godzilla. Wojna z potworami trwała pół wieku, ale ludzkość ostatecznie poddała się i postanowiła opuścić planetę.

W 2048 roku wybrana przez sztuczną inteligencję grupa ludzi udaje się statkiem Aratrum w kierunku planety znajdującej się 11.9 milionów lat świetlnych od Ziemi. Niestety szansa na nowe schronienie dla ludzkości zostaje zaprzepaszczona z powodu złych warunków atmosferycznych panujących na nowej planecie.

Jednym z członków załogi statku kosmicznego jest Haruo, który od małego marzył o powrocie na Ziemię i zabiciu Godzilli. Z racji, że warunki życiowe na statku ulegają stałemu pogorszeniu, załoga decyduje się na długą podróż w kierunku rodzimej planety. Jednak na Ziemi minęło już 20 tysięcy lat, podczas których jej ekosystem dostosował się pod wielkiego potwora.

Za reżyserię anime odpowiedzialni są Kobun Shizuno oraz Hiroyuki Seshita. Będzie to kolejna odpowiedź japończyków na amerykańską Godzillę. W 2016 roku pojawił się film „Shin Gojira”, który podzielił zachodnich krytyków, ale za to wywołał zachwyt u japońskich. „Godzilla: Monster Planet” na papierze zapowiada się intrygująco. 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.