Pierwsze recenzje „Króla Artura: Legenda miecza” oraz klip z Davidem Beckhamem

Kamil Dachnij
10.05.2017 11:44
Pierwsze recenzje „Króla Artura: Legenda miecza” oraz klip z Davidem Beckhamem Fot. Kadr z video

Widowisko Warner Bros. otrzymuje już pierwsze noty. W sieci znajdziemy także klip, gdzie widzimy Davida Beckhama. 

Reżyser „Króla Artura: Legenda miecza” nie może być zadowolony z pierwszych recenzji, jakie otrzymał jego najnowszy film. Gdy rozpatrzymy obecne wyniki z Rotten Tomatoes oraz Metacritic, dwóch największych portali sumujących opinie krytyków, można dojść do wniosku, że spektakl Warner Bros. będzie jednym z gorszych filmów blockbusterowych w 2017 roku. Wystarczy rzucić okiem na kilka z nich, aby się o tym przekonać.

Jamie Graham z Total Film napisał:

Tonalny niewypał z blitzkriegiem biczów, CGI oraz grzmiącej perkusji. Co raz mniej sztuczek ma w zanadrzu Ritchie. Film bezmyślnie przekracza cienką granicę między wizjonerstwem i miszmaszem. Dorównuje w tym akcentowi Hunnama, który co chwilę przechodzi z Cockneya w kalifornijski.

Matt Singer z ScreenCrush:

Przesadzony film akcji, który tylko sporadycznie wyrywa nas z monotonii. Kompetentnie zrealizowany, ale w żaden sposób wyjątkowy.

Bilge Ebiri w Village Voice:

Znajdą się tacy, co znienawidzą „Króla Artura” z powodu jego nadużyć i blockbusterowej fanfaronady. Jednak prawdziwym problemem jest to, że Ritchie nie poszedł na całość w opowiedzeniu historii na nowo. Próbując tchnąć nowe życie w starą legendę, wraz z innymi scenarzystami uczynił ją jedynie bardziej przewidywalną i bliższą innym filmom akcji i fantasy z ostatnich czasów.

Właściwie wszystkie inne recenzje utrzymane są w podobnym tonie. Kolejna rzecz, która nie napawa optymizmem jest związana z cameo Davida Beckhama. W nowym fragmencie z filmu widzimy go w roli Triggera, przywódcy wieśniaków próbujących wydostać Excalibura z kamienia. Jego postać naśmiewa się z Artura (Charlie Hunnam), gdy ten przymierza się do wyciągnięcia miecza. Nie wygląda to zachęcająco. Pochlebstwa, jakie padły ze strony kolegi z planu wobec gry Davida teraz wydają się mocno na wyrost. Zobaczcie video:

Aktorskie umiejętności zdążył już sarkastycznie skomentować znany angielski dziennikarz Piers Morgan:

Świetna robota Davidzie. Jesteś genialnym aktorem. Widzę szanse na Oskara. Kolejny talent z tej super utalentowanej rodziny.

Film na naszych ekranach pojawi się 16 czerwca 2017 roku. Prócz Hunnama i Beckhama, zobaczymy także Jude’a Lawa, Erica Bane, Astrid Berges-Frisbey, Djimona Hounsou oraz Aidana Gillena. 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.