Pierwsze zdjęcia z planu 8. sezonu „Gry o tron” pojawiły się w sieci

Natalia Hluzow
21.11.2017 12:45
Pierwsze zdjęcia z planu 8. sezonu „Gry o tron” pojawiły się w sieci Fot. kadr z wideo

Czujne oko fana nigdy nie zawodzi. Dzięki jednemu z nich możemy oglądać pierwsze fotografie planu ostatniego sezonu hitowej produkcji HBO.

Fani serialowej pieśni lodu i ognia doświadczają aktualnie długiej i bolesnej przerwy od swojego ulubionego serialu. Nie oznacza to jednak, że przerwę mają także twórcy „Gry o tron”. Obsada zebrała się już na planie i choć niektórym aktorom nie dane było jeszcze poznać całości scenariusza, są tacy jak Kit Harington, którzy wiedzą już nawet, jak zakończą się ekranowe dzieje Westeros. Do pracy wróciła też cała ekipa, by realizować kolejne sceny, a także budowniczy dekoracji, którzy przygotowują najsłynniejsze lokacje „Gry o tron”.

8. sezon sagi HBO zapowiedziano jako najbardziej epicki ze wszystkich, dlatego wszyscy wkładają ogromne siły i ogromne pieniądze w to, by zrealizować tę obietnicę. Na obrzeżach Titanic Studios w Belfaście powstaje gigantyczna scenografia, która zdaje się być największą ze wszystkich, jakie do tej pory stworzono na potrzeby „Gry o tron”. Jej zdjęcia opublikowała fanowska strona Watchers on the Wall korzystając z profilu Oakleaf Photography:

Fotki z nowego planu budowanego przez HBO dla 8. sezonu „Gry o tron"

Jak zauważyli twórcy fanowskiej strony, nie wygląda to jak Czerwona Twierdza, a raczej jak jedno z głównych wejść do Królewskiej Przystani, przed którym może zostać stoczona jedna z ostatnich bitew o Żelazny Tron.

żelazny tron Fot. foto: kadr z wideo

Podczas gdy Królewska Przystań jest powoływana do życia w Belfaście, w Moneyglass (również w Północnej Irlandii) rozpoczął się proces naśnieżania pola, które ma stać się terenem należącym do Winterfell, co również zostało sfotografowane przez Oakleaf Photography:

Wzmożone prace przy posiadłości Higgins w Moneyglass w Północnej Irlandii podczas przygotowywania przez HBO lokacji do kręcenia scen w Winterfell w 8. sezonie.

Jest to kolejny dowód na rozmach twórców serialu, którzy zdecydowali, by zamiast śniegu wygenerowanego komputerowo, blanki Winterfell i tereny za murami zamku odtworzyć na prawdziwym polu zasypanym sztucznym śniegiem.

winterfell 2 Fot. foto: kadr z wideo

Fani wyłapali także, że w Toome, niedaleko lokacji grającej Winterfell, przez kilka ostatnich tygodni listopada 2017 jest kręcona scena bitwy Nieskalanych, którzy są wyposażeni w włócznie o ostrzach ze smoczego szkła, co jasno sugeruje, z kim zmierzą się w finałowym sezonie serialu.

8. sezon „Gry o tron” ma trafić na ekrany dopiero w 2019 roku, jednak już teraz ciągle pojawiają się nowe informacje dotyczące tego, kogo i co zobaczymy w finale serialu oraz kto nie powróci już w ostatnim sezonie. Już teraz wiemy także, że na otarcie łez fanów po zakończeniu „Gry o tron” powstaną kolejne seriale osadzone w Westeros, w których zobaczymy wydarzenia sprzed głównego serialu. Swoją chęć wystąpienia w jednym z nich wyraził już Charles Dance wcielający się w postać Tywina Lannistera.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.