Pierwsze zdjęcie Scarlett Johansson w „Ghost in the Shell”

Robert Skowronski
15.04.2016 10:31
|north Fot. kadr z filmu; East News

Już od jakiegoś czasu było pewne, że aktorka wystąpi w hollywoodzkiej ekranizacji mangi. Teraz możemy zobaczyć jak będzie się prezentować na ekranie w produkcji, której plan zdjęciowy już wystartował.

Scarlett Johansson wcieli się w cyborga o ludzkim mózgu, Motoko Kusanagi, która stoi na czele Sekcji 9. To owiana tajemnicą organizacja, która walczy z cyberprzestępczością. Tej nie brakuje, skoro za najgorszą zbrodnię uznaje się włamanie do sieci. To nie pierwszy raz kiedy Scarlett Johansson stanie się sztucznym tworem - podobne postaci aktorka grała w „Lucy” oraz w „Pod skórą”.

Produkcja dzieła studiów Paramount i DreamWorks już ruszyła. Zdjęcia realizowane są w Wellington, stolicy Nowej Zelandii, naśladującym fikcyjne miasto New Port City. Reżyserem obrazu jest Rupert Sanders odpowiedzialny wcześniej za „Królewnę Śnieżkę i Łowcę” z 2012 roku. Producenci filmu: Avi Arad, Ari Arad, Michael Costigan oraz Jeffrey Silver, opowiedzieli o wyborze miejsca do kręcenia:

Wellington może pochwalić się bogatym zurbanizowanym krajobrazem, który czyni tę lokalizację idealną do realizacji w niej filmu science-fiction. Ekipa z Nowej Zelandii pracująca przy projekcie jest najwyższej klasy. Działanie z Richardem Taylorem i zespołem z Weta Workshop, to rzecz inspirująca na każdym poziomie. Nowozelandczycy są wspaniałymi partnerami i pomagają nam przedstawić tę historię i postacie widzom na całym świecie. Jesteśmy wdzięczni za ich gościnność.

Obraz ma trafić do kin 31 marca 2017 roku. Na dany moment możemy podziwiać pierwsze udostępnione zdjęcie przedstawiające Scarlett Johansson jako Motoko Kusanagi:

W dziele maja się także pojawić Takeshi Kitano jako Daisuke Aramaki, Juliette Binoche jako Dr. Ouelet, Michael Pitt w roli Kuze, Pilou Asbæk grający Batou oraz Kaori Momoi. W członków Sekcji 9 wcielą się Chin Han, Danusia Samal, Lasarus Ratuere, Yutaka Izumihara oraz Tuwanda Manyimo. Za scenariusz odpowiedzialny jest Jonathan Herman („Straight Outta Compton”) - wcześniej nad tekstem pracował Bill Wheeler.

„Ghost in the Shell” jako manga autorstwa Masamune Shirowa zostało przedstawione światu w 1989 roku przez jedno z największych japońskich wydawnictw – Kodansha. Seria do tej pory doczekała się trzech filmów anime (pierwszy z nich ukazał się w 1995 roku), serialu oraz gier wideo.

Jak Wam się podoba Scarlett Johansson jako Motoko Kusanagi?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.