Nowy zwiastun filmu „Pierwszy człowiek” okrzykniętego „pięknie zrobionym kinem z doskonałą rolą Goslinga”

Natalia Hluzow
30.08.2018 19:14
Pierwszy człowiek plakat|undefined Fot. kadr ze zwiastuna filmu "Pierwszy człowiek"

Najnowszy film Damiena Chazelle'a z Ryanem Goslingiem w roli głównej już niebawem trafi do kin. Zobacz drugi oficjalny zwiastun filmu „Pierwszy człowiek” o lądowaniu Neila Armstronga na Księżycu.

Na fali wspólnego sukcesu w postaci obsypanego Oscarami „La La Landu”  Damien Chazelle i Ryan Gosling ponownie połączyli siły. Tym razem jednak nie skupili się na jazzie i marzeniach o sławie, lecz na historycznej misji NASA, której rezultatem było pierwsze lądowanie człowieka na Księżycu.

Ryan Gosling First Man Fot. foto: materiały prasowe

„Pierwszy człowiek” to opowieść o życiu Neila Armstronga w latach 1961-1969, która powstała na podstawie książki Jamesa R. Hansena – „First Man: The Life of Neil A. Armstrong”. Damien Chazelle w swoim filmie starał się ukazać nie tylko samą misję, ale także trud, wyrzeczenia i poświęcenia, które wiązały się z jedną z najbardziej niebezpiecznych wypraw w historii świata. Reakcje, z jakimi spotkał się podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji, sugerują, że misja Chazelle’a została wykonana perfekcyjnie.

First Man cast and director Fot. foto: AP/Associated Press/East News

„Pierwszy człowiek” – nowy zwiastun filmu

Najnowsze dzieło Damiena Chazelle'a z Ryanem Goslingiem w roli głównej spotkało się z trwającymi kilka minut owacjami podczas festiwalu w Wenecji. Krytycy chwalą reżysera za oszczędny styl, klaustrofobiczną atmosferę oddającą klimat panujący na pokładzie statku kosmicznego oraz ludzki aspekt historii o ikonicznej postaci. Portal Screen International podsumował „Pierwszego człowieka” słowami: „Pięknie zrobione kino z doskonałą rolą Ryana Goslinga”.

Polscy widzowie na premierę filmu będą musieli poczekać jeszcze ponad miesiąc, jednak by umilić oczekiwanie – Universal Pictures udostępniło drugi zwiastun „Pierwszego człowieka”:

W obsadzie filmu, prócz Goslinga, znaleźli się: Claire Foy jako żona Armstronga, Corey Stoll jako Buzz Aldrin, Lukas Haas jako Michael Collins, a także Shea Whigham jako Gus Grissom, Pablo Schreiber jako Jim Lovell, Kyle Chandler jako Deke Slayton oraz Jason Clarke jako Edward Higgins White.

„Pierwszy człowiek” – kiedy premiera?

Światowa premiera „Pierwszego człowieka” odbyła się podczas otwarcia Festiwalu Filmowego w Wenecji. Film trafi do polskich kin 19 października 2018.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.