Pierwszy zwiastun filmu „Jurassic World: Upadłe Królestwo” jest już dostępny

Kamil Kacperski
08.12.2017 10:53
Pierwszy zwiastun filmu „Jurassic World: Upadłe Królestwo” jest już dostępny Fot. kadr z wideo

Dinozaury powracają na wielki ekran. Tym razem szykuje się wyścig z czasem, ponieważ wyspa, którą zwierzęta zamieszkują jest zagrożona wybuchem wulkanu. Chris Pratt pomoże w ratowaniu gadów z opresji. 

Narratorem udostępnionego przez Universal Pictures materiału jest doktor Ian Malcolm, w którego wciela się Jeff Goldblum. Znany z poprzednich części ekscentryczny naukowiec stara się przekonać władze Stanów Zjednoczonych, że jeżeli ludzkość nie będzie ostrożna, to zwierzęta powrócą do roli gatunku dominującego na naszej planecie.

Wspominając starych znajomych - do obsady powraca również Tyranozaur oraz velociraptor Blue, który był częścią zespołu dinozaurów, które trenował Owen (Chris Pratt) w pierwszej części „Jurassic World”. Zobaczcie jak prezentuje się pierwszy zwiastun:

Co słychać na pierwszy rzut ucha, to unowocześniony motyw muzyczny, znany doskonale fanom serii. Tym razem, brzmi jednak przerażająco, jakby pochodził z horroru, a nie z przygodowego blockbustera. Pratt wspominał w jednym z wywiadów, że „Upadłe Królestwo” będzie „mroczne i momentami straszne”, więc wygląda na to, że aktor wcale nie przesadzał w swoich zapowiedziach. 

Po co jednak Owen i Clair powracają na Wyspę Nublar? By uratować gady przed pewną zagładą. Jak mówi oficjalny opis filmu:

Minęły cztery lata, odkąd ekskluzywny park rozrywki Jurassic World został zniszczony przez dinozaury, które wydostały się na wolność. Wyspa Nublar jest opuszczona przez ludzi, a pozostawione dinozaury próbują radzić sobie w dżungli. Jednak kiedy znajdujący się na wyspie wulkan staje się aktywny, Owen i Clair (Bryce Dallas Howard) przygotowują misję, która ma na celu uratowanie gadów przed zagładą. 

Owen pragnie odnaleźć Blue, raptora, którego wychowywał, natomiast Clair zdobyła ogromny szacunek dla zwierząt i postanawia uratować je za za wszelką cenę. Kiedy pojawiają się na wyspie, wulkaniczna lawa zaczyna pochłaniać teren. Ich ekspedycja odkrywa jednak spisek, który jeśli się powiedzie, może przywrócić całą planetę do porządku znanego z czasów prehistorycznych. 

Być może ponowne odwiedzenie lokacji znanej z poprzednich części filmowej serii nie jest dobrym pomysłem. Cytując postać Goldbluma w końcu „życie zawsze znajdzie sposób”. Na wyspę Nublar powrócimy dopiero 22 czerwca 2018 roku, ponieważ właśnie wtedy w kinach zadebiutuje „Jurassic World: Upadłe Królestwo”. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.