Pierwszy zwiastun „Paddingtona 2” już w sieci

Kamil Dachnij
30.05.2017 15:59
Pierwszy zwiastun „Paddingtona 2” już w sieci Fot. kadr z filmu

StudioCanal udostępniło pierwsze fragmenty z nadchodzącego sequela „Paddingtona”, gdzie mieliśmy okazję zapoznać się z uroczym niedźwiadkiem. 

Paddington to tytułowy miś, który od 1958 roku jest bohaterem bardzo popularnych książek dla dzieci autorstwa Michaela Bonda. W 2014 roku nastąpił jego ekranowy debiut, który okazał się dużym hitem, zarabiając niemal 270 milionów dolarów na całym świecie. Po trzech latach oczekiwania, uroczy bohater powraca z nowymi przygodami. Oto ich pierwsza zapowiedź:

O czym będzie opowiadać druga część? Paddington zamieszkuje z rodziną Brownów w Windsor Gardens, gdzie staje się popularnym członkiem społeczności. W trakcie poszukiwań idealnego prezentu urodzinowego dla ukochanej cioci Lucy, mały niedźwiadek zauważa niezwykłą książkę w sklepie u pana Grubera. Żeby ją zdobyć, podejmuje się różnych prac dorywczych. Jednak, gdy książka zostaje skradziona, tylko Paddington może odkryć, kto jest złodziejem.

W filmie wystąpią Hugh Grant oraz Brendan Gleeson. Ten pierwszy zagra lokalnego celebrytę, zaś drugi legendarnego siłacza, który okaże się nieoczekiwanym sojusznikiem dla głównego bohatera. Do swoich ról powracają Hugh Bonneville, Sally Hawkins, Julie Walters oraz Jim Broadbent. Jednak najważniejszą informacją jest to, że głosu uroczemu Paddingtonowi po raz drugi podłożył Ben Whishaw, którego znamy przede wszystkim z roli Q z dwóch ostatnich filmów o Jamesie Bondzie.

Reżyserią zajął się Paul King, który był także odpowiedzialny za 1. część z 2014 roku. Scenariusz wspólnie napisali właśnie King oraz Simon Farnaby, zbierający ostatnio dobre noty za skrypt do czarnej komedii „Mindhorn”. Producentem sequela „Paddingtona” jest David Heyman, mający na koncie takie tytuły jak wszystkie osiem części Harry’ego Pottera oraz „Grawitację”. 

Premiera filmu w Wielkiej Brytanii odbędzie się 10 listopada 2017 roku. Polska premiera zapowiedziana jest na 29 grudnia 2017 roku. 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.