Pijany aktor Jerzy S. potrącił motocyklistę. Zabrano mu prawo jazdy

18.10.2022 11:21
Pijany aktor Jerzy S. potrącił motocyklistę. Zabrano mu prawo jazdy Fot. MAREK LASYK/REPORTER/East News

Znany polski aktor, kojarzony z takich hitów jak "Kiler", czy roli Osła w "Shreku", został zatrzymany w Krakowie przez policję, kiedy odjechał z miejsca zdarzenia.

Jerzy S. zatrzymany przez policję. Pijany potrącił motocyklistę

Jak podaje TVP Info, 17 października 2022 roku około godziny 17 w centrum Krakowa Jerzy S. potrącił mężczyznę na motocyklu. Kierowca auta jechał dalej, bo jak tłumaczył potem na miejscu policji, nie zauważył kolizji. Badanie alkomatem potwierdziło, że spożywał alkohol.

Polecamy

Do zdarzenia doszło na alei Mickiewicza. Mężczyzna kierujący samochodem marki lexus wjechał w 44-letniego motocyklistę. Poturbowana ofiara została przewieziona do szpitala.

Podkomisarz Barbara Szczerba potwierdziła, że badanie alkomatem aktora potwierdziło, że Jerzy S. był pod wpływem alkoholu:

Miał ok. 0,7 promila alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy.

Polecamy

Jak pewnie wiecie, jazda pod wpływem alkoholu według polskiego prawa jest wykroczeniem, za które grozi zakaz prowadzenia pojazdów na czas od sześciu miesięcy do trzech lat, grzywna nie niższa niż 2500 zł oraz 15 punktów karnych.

Potrącenie człowieka i próba ucieczki z miejsca zdarzenia jest cięższym wykroczeniem. W tym przypadku kara za spowodowanie przestępstwa może być podwyższona o połowę. Jeśli poszkodowany jest ciężko ranny lub zginął, sprawca może dostać karę więzienia od 2 do 12 lat. W nielicznych przypadkach dożywotnio zabierane jest też prawo jazdy. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.