Pingwiny szturmowcy kroczą w rytm „Marszu Imperialnego”

Sergiusz Kurczuk
15.01.2018 15:46
Pingwiny szturmowcy kroczą w rytm „Marszu Imperialnego” Fot. kadr z wideo

„Gwiezdne Wojny” mają swoich fanów wszędzie, również wśród zwierząt. Zobacz, jak wygląda pingwinia wersja Lorda Vadera. 

Od roku 1980, czyli od premiery „Imperium kontratakuje” Lord Vader kojarzy się nie tylko z charakterystycznym sapaniem, bezdusznym głosem i czarnym połyskującym hełmem, ale również z budzącym grozę motywem przewodnim, znanym wszystkim fanom „Star Wars” jako „Marsz Imperialny”. Skomponowany przez Johna Williamsa motyw pojawiał się w momencie, kiedy na ekran wkraczał Darth Vader i towarzyszyli mu idący miarowo szturmowcy.

„Marsz Imperialny” kontra „Marsz pingwinów”

Najwidoczniej Samowi Kalidiemu słowo „marsz” kojarzy się również ze słynnym filmem przyrodniczym. Mowa oczywiście o „Marszu pingwinów”, który opowiada o cyklicznej wędrówce tych niesamowitych ptaków przez niesprzyjające tereny Antarktyki. W 2017 roku postała druga część opowieści o pingwinach opatrzona podtytułem „Przygoda na krańcu świata”. Kalidi postanowił wrzucić na Twittera nagranie schodzących po schodach pingwinów cesarskich i podłożyć pod nie „Marsz Imperialny”. Pasuje idealnie, tym bardziej że na końcu pojawia się prawdziwa niespodzianka.

Jak widać, Lord Vader w ptasiej wersji nie budzi takiej grozy, jak bohater oryginalnej trylogii „Gwiezdnych Wojen”. Fragment nagrania, w którym urocze zwierzaki schodzą ze schodów, pochodzi z Cincinnati Zoo. Krótki film pokazuje pingwiny wychodzące na zewnątrz swojego wybiegu. Na początku stycznia 2018 pisaliśmy już o „Marszu Imperialnym”. Pewien zdolny youtuber postanowił zagrać motyw... ołówkiem podczas pisania równań

Debiutujące w „Ostatnich Jedi” Porgi znalazły chyba konkurencję. Wiele osób porównywało te kosmiczne żyjątka do pingwinów. Finalnie okazało się, że fani mieli trochę racji, bo Porgi zostały stworzone na podstawie innego zimnolubnego ptaka - maskonura

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.