Imponująca obsada nowego filmu Guillermo del Toro. Kogo zobaczymy w nowej wersji „Pinokia”?

20.08.2020 14:47
Imponująca obsada nowego filmu Guillermo del Toro. Kogo zobaczymy w nowej wersji „Pinokia”? Fot. . materiały prasowe Netflix (mandraketheblack.de/NETFLIX)

„Pinokio” w reżyserii Guillermo del Toro to najnowszy projekt słynnego reżysera powstający dla platformy Netflix. Co już wiemy o nowej wersji słynnej historii?

„Pinokio” od Netfliksa będzie animacją poklatkową, bazującą na opowieści autorstwa Carlo Collodiego, która już wielokrotnie była przenoszona na ekran. Jak podaje informacja prasowa samej platformy, nowa wersja rozgrywać się będzie w czasach włoskich rządów Mussoliniego, a cała opowieść stanie się niejako przypowieścią o miłości i buncie.

Przeczytaj także

„Pinokio” – ekipa

Za sterami nowej wersji stanęli Guillermo del Toro oraz Mark Gustafson. Film ma być musicalem, a muzykę do niego napisał Alexandre Desplat. Autorami piosenek są natomiast sam del Toro oraz Katz.

„Pinokio” od Guillermo del Toro  – kto w obsadzie?

Wedle najnowszych informacji w filmie zobaczymy plejadę hollywoodzkich gwiazd. Poza ogłoszonym niedawno Ewanem McGregorem w roli świerszcza Cricketa, wiemy, że w filmie wystąpią także:

David Bradley (Geppetto), Tilda Swinton, Christoph Waltz, Finn Wolfhard, Cate Blanchett, John Turturro, Ron Perlman, Tim Blake Nelson oraz Burn Gorman. W rolę Pinokia wcieli się natomiast debiutant: Gregory Mann.

Przeczytaj także

„Pinokio” – twórcy o filmie

Guillermo del Toro w krótkich słowach powiedział, ile znaczy dla niego najnowszy projekt:

„Od lat marzyłem o realizacji tego projektu i wreszcie znalazłem do niego doskonałego partnera, jakim jest Netflix. Poświęciliśmy wiele czasu na dobranie doskonałej obsady i ekipy. Mieliśmy to szczęście, że Netflix bez mrugnięcia okiem wspierał wszystkie nasze działania. Wszyscy jesteśmy wielkimi pasjonatami animacji i uważamy, że za jej pomocą uda nam się opowiedzieć tę klasyczną historię w całkiem nowy sposób” – mówi del Toro.

Przeczytaj także

„Pinokio” – kiedy premiera?

Zdjęcia do filmu rozpoczęły się już na jesieni 2019 roku i trwają nieprzerwanie, mimo pandemii. Film ma zadebiutować na platformie Netflix w przyszłym roku.

Czytaj także: Ten horror zmrozi krew w żyłach arachnofobom. Poznajcie „Abyssal Spider”, film o podwodnych pająkach.

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.