Piotr Adamczyk jako prezydent Polski w amerykańskim serialu bada sprawę blackmetalowca-neonazisty z polskiego parlamentu

Natalia Hluzow
16.10.2018 16:48
Piotr Adamczyk Madam Secretary|undefined Fot. kadr z serialu „Madam Secretary”

Był już papieżem, Fryderykiem Chopinem i Witoldem Urbanowiczem. Tym razem wcielił się w prezydenta Polski, do którego rząd USA zwraca się w sprawie przedstawiciela polskiej prawicowej partii zamieszanego w zamach na Biały Dom.

W ostatnim czasie coraz głośniej robi się o występach znanych polskich aktorów w zagranicznych produkcjach. Niedawno ogłaszaliśmy, że Joanna Kulig wystąpi w amerykańskim serialu „Hanna”, a Tomasz Kot i Zofia Wichłacz wezmą udział w „World on Fire”, nowym projekcie BBC o II wojnie światowej. Teraz swoim angażem w amerykańskiej produkcji „Madam Secretary” pochwalił się Piotr Adamczyk.

Aktor wcielił się w nie byle kogo, bo w samego prezydenta Polski. Jednak jeszcze bardziej ciekawy, niż jego udział w serialu, jest polski wątek w najnowszym odcinku „Madam Secretary”.

„Madam Secretary”: Blackmetalowiec-neonazista w polskim parlamencie

„Madam Secretary” to amerykański serial z gatunku political fiction, którego tytułową bohaterką jest Elizabeth McCord – była analityczka CIA i profesor politologii. McCord niespodziewanie zostaje sekretarz stanu, co zmusza ją do godzenia obowiązków państwowych z życiem prywatnym. W każdym odcinku bohaterka angażuje się w trudne do rozwiązania konflikty i relacje dyplomatyczne, by utrzymać pokój na świecie.

W najnowszym, 2. odcinku 5. sezonu serialu pt. „The Chaos Game”, który został wyemitowany w USA 14 października 2018, Elizabeth McCord musi uporać się z tematem zamachu na Biały Dom. CIA odkrywa, że sprawca powiązany jest z… polskim politykiem skrajnej prawicy o nastawieniu antyimigracyjnym, antymuzułmańskim i antysemickim, Alekiem Starowolskim, który – jak opisuje główna bohaterka – niegdyś był liderem blackmetalowej kapeli, po czym dostał się do parlamentu.

By zbadać sprawę, przedstawiciele władz USA kontaktują się z Józefem Demko, prezydentem Polski, w którego wciela się właśnie Piotr Adamczyk. W trakcie dochodzenia, współpracownicy pani sekretarz stanu odkrywają jeszcze jedną zadziwiającą rzecz – w związku z zakazem używania nazistowskich symboli w Polsce, neonaziści znad Wisły używają… flagi Konfederatów z czasów wojny secesyjnej.

Madam Secretary polscy neonaziści Fot. foto: kadr z serialu "Madam Secretary"

„Madam Secretary” nie jest pierwszym amerykańskim serialem, który przedstawia Polskę w negatywnym świetle. W 7. sezonie serialu „Homeland” nasz kraj pojawił się obok Turcji, Węgier, Filipin i Nikaragui jako państwo, w którym umiera demokracja.

Zagraniczne produkcje z udziałem Piotra Adamczyka

Udział w najnowszym odcinku „Madam Secretary” to nie jedyna zagraniczna rola Piotra Adamczyka. Aktor pojawił się też w serialu „Odpowiednik”, a już niebawem będziemy mogli zobaczyć go w międzynarodowej produkcji, będącej nową wersją „Imienia róży”.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.