Piotr Rogucki metalowym perkusistą w komedii „Exterminator. Faceci pragną mocniej”

Robert Skowronski
08.06.2017 13:40
Piotr Rogucki metalowym perkusistą w komedii „Exterminator. Faceci pragną mocniej” Fot. Anna Gostkowska/Mikołaj Tym/materiały prasowe

Na ekrany zmierza polska komedia „Exterminator. Faceci pragną mocniej”. W jednej z ról pojawi się lider zespołu Coma.

W Warszawie i okolicach trwają właśnie zdjęcia do najnowszej komedii producentów obsypanych nagrodami filmów „Ostatnia rodzina” i „Carte Blanche”. „Exterminator. Faceci pragną mocniej” został oparty na sztuce teatralnej. Twórcy obiecują pełną humoru przewrotną opowieść o współczesnych mężczyznach, marzeniach młodości, niespodziewanej miłości i przyjaźni, wystawionej na próbę w obliczu rosnących ambicji.

Film ma wejść na ekrany 5 stycznia 2018 roku. Reżyserem jest Michał Rogalski („Letnie przesilenie”, seriale „O mnie się nie martw”, „Przepis na życie”). On też jest scenarzystą do spółki z Przemysławem Jurkiem, który odpowiadał za sztukę teatralną „Exterminator”.

W roli lidera muzycznego zespołu zarówno w kinie, jak i w teatrze pojawi się Paweł Domagała. Partnerują mu frontman zespołu Coma – Piotr Rogucki, Krzysztof Czeczot znany m.in. z roli Zupy w „Pitbull. Nowe porządki” Patryka Vegi oraz Piotr Żurawski grający wcześniej w „Kamperze”. W kobiecych rolach m.in.: gwiazda hitu „Planeta Singli” Agnieszka Więdłocha, Aleksandra Hamkało („7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, „Disco Polo”), Dominika Kluźniak („Wkręceni”, „Lejdis”), Dorota Kolak („Chce się żyć”, „Konwój”) i Anna Terpiłowska („Obce niebo”, „Ambassada”).

Zobaczcie jak aktorzy i aktorki prezentują się na zdjęciach z filmu „Exterminator. Faceci pragną mocniej”:

O czym opowie obraz? Piątka oddanych przyjaciół miała od dzieciństwa wielkie marzenie – chcieli wstrząsnąć polską sceną metalową i gromadzić na koncertach tłumy, a wszystko to pod szyldem zespołu o złowieszczo brzmiącej nazwie: Exterminator. Czas jednak pokazał, że młodzieńcze ambicje to jedno, a życie to drugie.

Obecnie lider zespołu, Marcyś (Paweł Domagała), pracuje w sklepie ojca i przeżywa kryzys w związku z Magdą (Agnieszka Więdłocha). Wirtuoz gitary Lizzy (Piotr Żurawski) to szeregowy pracownik banku. Trzeci z mężczyzn, basista Jaromir (Krzysztof Czeczot), codziennie podbija kartę w fabryce pianki poliuretanowej i usilnie stara się sprostać obowiązkom ojca rodziny. Perkusista Makar (Piotr Rogucki) wylądował w zakładzie psychiatrycznym. Z kolei piąty – Cypek (Sebastian Stankiewicz) – wyjechał zarabiać za granicę. Pewnego dnia powracają dawne wspomnienia – pani burmistrz (Dominika Kluźniak) okazuje się wielką fanką Exterminatora ze starych czasów. Obiecuje wesprzeć przyjaciół unijną dotacją, o ile dogadają się i doprowadzą do reaktywacji zespołu.

Szybko okazuje się, że propozycja ma jednak mały haczyk: chłopcy muszą sprzeniewierzyć się swoim ideałom i wystąpić na kilku festynach, grając utwory dalekie od ich repertuaru. Męska duma nie pozwala bohaterom iść na kompromis, a wieloletnia przyjaźń i związki z kobietami poddane zostają prawdziwej próbie. Pikanterii całej sytuacji dodają: pojawienie się szalonej koleżanki Makara ze szpitala, Julci (Aleksandra Hamkało) oraz konflikt z liderką miejscowego zespołu Wisienki, Ziomecką (Dorota Kolak). A tymczasem zbliża się wielki koncert.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.