Piotr Rogucki metalowym perkusistą w komedii „Exterminator. Faceci pragną mocniej”

Robert Skowronski
08.06.2017 13:40
Piotr Rogucki metalowym perkusistą w komedii „Exterminator. Faceci pragną mocniej” Fot. Anna Gostkowska/Mikołaj Tym/materiały prasowe

Na ekrany zmierza polska komedia „Exterminator. Faceci pragną mocniej”. W jednej z ról pojawi się lider zespołu Coma.

W Warszawie i okolicach trwają właśnie zdjęcia do najnowszej komedii producentów obsypanych nagrodami filmów „Ostatnia rodzina” i „Carte Blanche”. „Exterminator. Faceci pragną mocniej” został oparty na sztuce teatralnej. Twórcy obiecują pełną humoru przewrotną opowieść o współczesnych mężczyznach, marzeniach młodości, niespodziewanej miłości i przyjaźni, wystawionej na próbę w obliczu rosnących ambicji.

Film ma wejść na ekrany 5 stycznia 2018 roku. Reżyserem jest Michał Rogalski („Letnie przesilenie”, seriale „O mnie się nie martw”, „Przepis na życie”). On też jest scenarzystą do spółki z Przemysławem Jurkiem, który odpowiadał za sztukę teatralną „Exterminator”.

W roli lidera muzycznego zespołu zarówno w kinie, jak i w teatrze pojawi się Paweł Domagała. Partnerują mu frontman zespołu Coma – Piotr Rogucki, Krzysztof Czeczot znany m.in. z roli Zupy w „Pitbull. Nowe porządki” Patryka Vegi oraz Piotr Żurawski grający wcześniej w „Kamperze”. W kobiecych rolach m.in.: gwiazda hitu „Planeta Singli” Agnieszka Więdłocha, Aleksandra Hamkało („7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, „Disco Polo”), Dominika Kluźniak („Wkręceni”, „Lejdis”), Dorota Kolak („Chce się żyć”, „Konwój”) i Anna Terpiłowska („Obce niebo”, „Ambassada”).

Zobaczcie jak aktorzy i aktorki prezentują się na zdjęciach z filmu „Exterminator. Faceci pragną mocniej”:

O czym opowie obraz? Piątka oddanych przyjaciół miała od dzieciństwa wielkie marzenie – chcieli wstrząsnąć polską sceną metalową i gromadzić na koncertach tłumy, a wszystko to pod szyldem zespołu o złowieszczo brzmiącej nazwie: Exterminator. Czas jednak pokazał, że młodzieńcze ambicje to jedno, a życie to drugie.

Obecnie lider zespołu, Marcyś (Paweł Domagała), pracuje w sklepie ojca i przeżywa kryzys w związku z Magdą (Agnieszka Więdłocha). Wirtuoz gitary Lizzy (Piotr Żurawski) to szeregowy pracownik banku. Trzeci z mężczyzn, basista Jaromir (Krzysztof Czeczot), codziennie podbija kartę w fabryce pianki poliuretanowej i usilnie stara się sprostać obowiązkom ojca rodziny. Perkusista Makar (Piotr Rogucki) wylądował w zakładzie psychiatrycznym. Z kolei piąty – Cypek (Sebastian Stankiewicz) – wyjechał zarabiać za granicę. Pewnego dnia powracają dawne wspomnienia – pani burmistrz (Dominika Kluźniak) okazuje się wielką fanką Exterminatora ze starych czasów. Obiecuje wesprzeć przyjaciół unijną dotacją, o ile dogadają się i doprowadzą do reaktywacji zespołu.

Szybko okazuje się, że propozycja ma jednak mały haczyk: chłopcy muszą sprzeniewierzyć się swoim ideałom i wystąpić na kilku festynach, grając utwory dalekie od ich repertuaru. Męska duma nie pozwala bohaterom iść na kompromis, a wieloletnia przyjaźń i związki z kobietami poddane zostają prawdziwej próbie. Pikanterii całej sytuacji dodają: pojawienie się szalonej koleżanki Makara ze szpitala, Julci (Aleksandra Hamkało) oraz konflikt z liderką miejscowego zespołu Wisienki, Ziomecką (Dorota Kolak). A tymczasem zbliża się wielki koncert.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.