Sony Pictures przeprasza za obraźliwą scenę w animacji o Piotrusiu Króliku

Natalia Hluzow
12.02.2018 23:31
Sony Pictures przeprasza za obraźliwą scenę w animacji o Piotrusiu Króliku Fot. kadr z wideo

Twórcy nowego filmu dla dzieci o Piotrusiu Króliku musieli złożyć publiczne przeprosiny, po tym jak jedna ze scen spotkała się z ostrym sprzeciwem odbiorców.

Piotruś Królik narodził się na kartach książek dla dzieci autorstwa Beatrix Potter już w 1902 roku. Niepokorny i wyjątkowo ciekawski gryzoń na przestrzeni lat stał się bohaterem kilku powieści, wielu seriali telewizyjnych oraz filmów, a w 2018 roku doczekał się pełnometrażowej animacji zrealizowanej przez wytwórnię Sony, w której swoich głosów użyczyli m.in. Margot Robbie i James Corden.

„Piotruś Królik” swoją premierę w Polsce będzie miał dopiero 13 kwietnia 2018 roku, jednak w USA zadebiutował na ekranach już 7 lutego 2018 i od razu wzbudził ogromne kontrowersje.

Film dla dzieci, który wyśmiewa alergików

W filmie o zawadiackim gryzoniu pojawia się scena ukazująca, jak gang królików z Piotrusiem na czele wyśmiewa i atakuje mężczyznę, Toma McGregora, który cierpi na alergię pokarmową. Tom jest uczulony na jeżyny, a Piotruś z kolegami dręczy go, strzelając w niego owocami. Jeden z nich trafia nawet prosto w usta mężczyzny, co wywołuje u niego tak silną reakcję alergiczną, że musi zrobić sobie zastrzyk.

Na tę scenę momentalnie zareagowały instytucje charytatywne, m.in. Kids with Food Allergies Foundation, które zapoczątkowały akcję #boycottpeterrabbit tłumacząc ją nagannym zachowaniem twórców filmu. Pojawiła się także petycja nawołująca do publicznych przeprosin studio Sony Pictures, pod którą zebrano tysiące podpisów.

Pelerynki może i są urocze, ale wspieranie filmu, który promuje dręczenie dzieci z alergiami pokarmowymi jest obrzydliwe. Wstydźcie się Sony Pictures za to, że znajdujecie powód do śmiechu w dręczeniu dzieci takich jak moja córka. Odrażające.

Wytwórnia oczywiście nie pozostała obojętna wobec tych zarzutów i bardzo szybko wydała oświadczenie, w którym przeprasza za swój błąd polegający na wprowadzeniu takiego obraźliwego wątku, nawet jeśli miało to miejsce w kreskówce i miało charakter slapstickowy. W oświadczeniu czytamy:

Szczerze żałujemy, że nie byliśmy bardziej świadomi tego, jak delikatna jest to kwestia i szczerze za to przepraszamy.

„Piotruś Królik” trafi na ekrany polskich kin 13 kwietnia 2018 roku. Wtedy przekonamy się, czy w Polsce również spotka się z takim sprzeciwem alergików i ich rodziców. A Wy co sądzicie na ten temat?

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.