„Pitbull” doczeka się 2 kolejnych części

Robert Skowronski
09.03.2016 15:45
„Pitbull” doczeka się 2 kolejnych części Fot. kadr z filmu

Ostatni obraz Patryka Vegi, czyli „Pitbull. Nowe porządki”, to nie krótkotrwały powrót do świata warszawskiej policji. Reżyser obiecał, że to początek całej filmowej trylogii.

Nowe dzieło Vegi zgromadziło już w polskich kinach mnóstwo widzów. Mówi się obecnie o 1 276 000 odbiorców. Naturalnym krokiem wydaje się stworzenie kontynuacji - i tak właśnie się stanie. Twórca oświadczył, że w planach ma stworzenie dwóch kolejnych części filmu. Zdjęcia do nich ruszą jeszcze wiosną 2016 roku.

Patryk Vega pozostaje tajemniczy w kwestii zdradzenia szczegółów dotyczących nowych produkcji. Zadeklarował jedynie, że będzie to śmiały krok, na który nikt wcześniej się nie odważył. Reżyser obiecał także, że opowieść powinna zachwycić zarówno fanów jego twórczości, jak i porwać nowych widzów, zwłaszcza kobiety.

Z oświadczenie twórców, czyli Emila Stępnia (producent) i Patryka Vegi, dowiadujemy się czym została podyktowana decyzja o nakręceniu nowych części:

Popularność nowego „Pitbulla” i satysfakcja z tego, jak pozytywne reakcje budzi u widzów, przekonały nas, że stworzenie filmowej trylogii jest znakomitą decyzją naszego studia produkcyjnego. Traktujemy to jako twórcze wyzwanie i czynimy ogromne starania, by wraz z kolejną częścią oddać w ręce widzów jeszcze wspanialszy film.

Reżyser zdradził, że ponownie opowieść będzie w pełni oparta na zebranej dokumentacji. Ma nie zabraknąć typowego dla twórczości Vegi humoru, rozrywki i napięcia, mamy także zobaczyć... „wyjątkowego bohatera, jakiego w kinie jeszcze nie było”. Reżyser uważa, że to co w X Muzie najważniejsze to sprawnie przedstawiona historia:

Możemy zdradzić, że tym razem będzie to absolutnie wyjątkowe spojrzenie na gatunek policyjny, na które nikt w Polsce jeszcze się nie odważył. Mamy silne przeświadczenie, że to, co w dzisiejszym świecie decyduje o powodzeniu filmu, to przede wszystkim doskonale opowiedziana historia.

Obecnie „Pitbull. Nowe porządki” wyświetlany jest za granicami Polski podczas światowego tournée. Twórcy pochwalili się tym, że podczas premiery dzieła w Stanach Zjednoczonych, w Pickwick Theatre w Chicago, cała sala była pełna, a bilety zostały wyprzedane na tydzień w przód. Obraz wyświetlany jest również w Nowym Jorku.

Fabuła filmu „Pitbull. Nowe porządki” opowiada o gangsterze o pseudonimie Babcia (Bogusław Linda), który rzuca wyzwanie niepokornemu policjantowi (pseud. Majami) z mokotowskiej komendy. Gdy ten rozpracowuje grupę gangsterów, jego droga przecina się z losami bohaterów dawnego Pitbulla - Gebelsem, Igorem i Barszczykiem. Okazuje się, że sekcja zabójstw z Pałacu Mostowskich rozpracowuje mokotowską grupę „obcinaczy palców”, odpowiedzialną za serię porwań i zabójstw. Funkcjonariusze z obydwu komend zaczynają rozumieć, że mają do czynienia z najsilniejszą organizacją przestępczą w Polsce i jeśli chcą ją rozbić, muszą ze sobą współpracować.   

Czekacie na kolejne części „Pitbulla”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.