„Planeta singli” najchętniej oglądanym filmem w Polsce?

Robert Skowronski
10.02.2016 13:16
|center Fot. materiały prasowe

Komedia romantyczna, której reżyserem jest Mitja Okorn, podbiła serca Polaków. Film okazał się być najczęściej oglądaną premierą w kinach minionego weekendu.

„Planeta singli” miała premierę 5 lutego 2016. W weekend otwarcia zgromadziła 202 tysiące widzów, a doliczając do tej puli pokazy przedpremierowe daje to wynik, jak podaje dystrybutor, 245 tysięcy odbiorców.

Liczby te dają obrazowi Mitji Okorna tytuł najchętniej oglądanego dzieła w Polsce 2016 roku. Wcześniej ten status przysługiwał filmowi „Pitbull. Nowe porządki” w reżyserii Patryka Vegi. „Planeta singli” po trzech pierwszych dniach regularnej dystrybucji ustanowiła też najwyższy w 2016 roku wynik otwarcia z gatunku komedia/komedia romantyczna.

Przedstawiamy zwiastun tej tak dobrze przyjętej przez Polaków produkcji:

Główną rolę Ani, gra w filmie Agnieszka Więdłocha. Dziewczyna jest skromną nauczycielką muzyki w jednej z warszawskich szkół podstawowych, która szuka swojej drugiej połówki na internetowych portalach randkowych. W dniu Walentynek spotyka prowadzącego najpopularniejszy program telewizyjny w kraju Tomka (Maciej Stuhr). Ten proponuje dziewczynie, aby została bohaterką jego show. Miałaby wystąpić jako kto? Ania ma chodzić na randki z mężczyznami poznanymi dzięki tytułowej aplikacji. Opis nawiązanych relacji miałby stać się tematem programu telewizyjnego.

W filmie oprócz dwójki wymienionych aktorów znalazło się miejsce na wiele innych znanych nazwisk: Danuta Stenka, Paweł Domagała, Tomasz Karolak, Weronika Książkiewicz, Katarzyna Bujakiewicz, Piotr Głowacki oraz Ewa Błaszczyk.

„Planeta singli” - polska komedia romantyczna. Brzmi to jak podpisanie przez twórców cyrografu na siebie i automatyczne skazanie na porażkę artystyczną. Wysoka frekwencja? Osiągnęło ją w podobnym okresie 2015 roku z jeszcze większym sukcesem „50 twarzy Greya”, choć obraz okazał się być fatalnym. Jednak „Planeta singli” zdaniem krytyki stanowi wyjątek na tle innych rodzimych filmów wpisujących się w gatunek komedii romantycznej. Dzieło Mitji Okorna zostało docenione przez polskich dziennikarzy i znawców kina.

Widzieliście „Planetę singli”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.