Platforma streamingowa z horrorami trafi do Polski? Kiedy będziemy mogli korzystać ze Shudder?

Sergiusz Kurczuk
23.10.2018 11:10
Platforma streamingowa z horrorami trafi do Polski? Kiedy będziemy mogli korzystać ze Shudder? Fot. materiały poromocyjne

Czy fani horrorów dostaną niedługo własną platformę streamingową? Serwis Shudder planuje ekspansję na Europę.

Powoli zaczynamy żyć w czasach zdominowanych przez platformy streamingowe. Dziś trudno wyobrazić sobie oglądanie filmów czy seriali bez takich serwisów jak Netflix, Showmax czy Amazon Prime. Niedawno ruszyła platforma DC Universe, na którą trafiły produkcje oparte na komiksach wydawnictwa. Swoją własną internetową bazę filmów i seriali planuje również Disney. Nie trudno domyślić się, że istnieje również serwis stworzony dla fanów horrorów. Mowa o Shudder. Czy platforma trafi niebawem do Polski?

Shudder - platforma streamingowa z horrorami w Polsce?

Serwis Shudder powstał w 2015 roku i należy do telewizji AMC. W swojej ofercie oferuje nie tylko filmy i seriale dobrze znane fanom kina grozy, ale również produkcje oryginalne. Czy polscy miłośnicy horrorów będą mogli niebawem zostać abonentami Shudder? Dariusz Filipek z portalu Popkulturyści skontaktował się z przedstawicielami platformy, by dowiedzieć się, czy niedługo serwis trafi do Polski. Oprócz Stanów Zjednoczonych Shudder jest dostępny w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Irlandii i Austrii. Według ustaleń Filipka, szefowie platformy zamierzają rozpocząć ekspansję na resztę krajów świata.

Prawdopodobnie Polska nie jest głównym celem szefów platformy, ale biorąc pod uwagę zainteresowanie innych serwisów streamingowych naszym krajem, całkiem możliwe, że niedługo fani horrorów będą mogli rozkoszować się możliwością oglądania setek filmów i seriali grozy.

Shudder - ile kosztuje usługa?

Cena za dostęp do tytułów na platformie Shudder nie jest zbyt wygórowana. W USA abonament kosztuje 3,99 dolarów (około 15 złotych) miesięcznie za rok z góry oraz 4,99 dolarów (około 20 złotych) za miesiąc dostępu do biblioteki Shuddera. Zanim użytkownik zdecyduje się uiścić zapłatę, przysługuje mu tygodniowy okres próbny. Ze Shruddera można korzystać nie tylko z poziomu wyszukiwarki internetowej, ale jest również dostępny w aplikacjach na systemy Android i iOS, a także na Xbox One, Roku, Amazon Fire TV i Chromecasta. Jeśli platforma trafi do Polski, prawdopodobnie cena ulegnie nieznacznemu wzrostowi. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy fani horrorów będą mogli cieszyć się serwisem streamingowym uszytym na ich miarę.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.