Podróż w czasie w zwiastunie „Assassin’s Creed”

Robert Skowronski
19.10.2016 08:25
Podróż w czasie w zwiastunie „Assassin’s Creed” Fot. kadr z wideo

Zadebiutował kolejny zwiastun adaptacji gry komputerowej z główną rolą Michaela Fassbendera. Zobaczcie trailer „Assassin’s Creed”.

Krew w żyłach przodków Calluma Lyncha, granego przez Fassbendera, ponownie nimi popłynie. To dlatego, że główny bohater zostaje pojmany przez dużą organizację, a za sprawą maszyny zwanej Animusem nabywa wspomnienia zabójców będących jego przodkami. Przymusowa współpraca sprowadza się do poszukiwania potężnych i niebezpiecznych artefaktów, a Lynch stanie się niejakim Aguilarem de Agarorobo w realiach XV-wiecznej Hiszpanii.

Mogliśmy już zobaczyć 1. zwiastun „Assassin’s Creed”, a także materiał zza kulis. Studio 20th Century Fox wypuściło kolejne promocyjne wideo z racji zbliżającej się premiery dzieła, która odbędzie się w grudniu 2016 roku. Film na polskie ekrany trafi nieco później, bo 6 stycznia 2017 roku. W obsadzie oprócz Fassbendera znaleźli się Marion Cotillard, Jeremy Irons, Brendan Gleeson oraz Michael Williams.

Reżyserem „Assassin’s Creed” został Justin Kurzel, zaś autorami scenariusza są Michael Lesslie, Bill Collage oraz Adam Cooper. Pierwszy trailer filmu został skrytykowany za użycie muzyki Kanye Westa, jednak pojawiło się też dużo pozytywnych opinii, które skusiły studio do zamówienia kontynuacji filmu. Jakie będą Wasze reakcje po zobaczeniu tego materiału?

Pierwsze wieści o tym, że Michael Fassbender wystąpi w „Assassin’s Creed” pojawiły się jeszcze w 2012 roku. Aktor został spytany dlaczego stworzenie filmu zajęło aż tyle lat:

Dla kogoś trwało to długo, ale praca nad scenariuszem i jego dopieszczanie trochę trwa. Po prostu trzeba czasu, aby wymyślić dobrą historię, a my naprawdę chcieliśmy to zrobić właściwie.

To już drugi wspólny projekt z Kurzelem w filmografii aktora. Czy to oznacza, że panowie zaufali sobie w ciemno czy też może odbyły się zaawansowane rozmowy przed podjęciem decyzji o robieniu „Assassin’s Creed”?

W tym wypadku dużo rozmawialiśmy. Jestem w to zaangażowany od czterech lat, więc kiedy to projektu dołączył Justin, a było to jakiś rok temu, dużo ze sobą debatowaliśmy nad wizją. Lubimy ze sobą pracować, rozumiemy się wzajemnie. Gdyby było inaczej z pewnością byśmy do siebie nie wracali, a tak obaj miło wspominamy wspólne doświadczenia.

Film został oparty na zapoczątkowanej w 2007 roku serii gier studia Ubisoft. W sumie powstało dziewięć kolejnych jej odsłon oraz wiele dodatków, z czego ostatnią częścią jest Assassin's Creed Syndicate z końca 2014 roku.

Jak Wam się podoba zwiastun „Assassin’s Creed”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.