Pogromca Mitów był statystą na planie „Blade Runnera”

Sergiusz Kurczuk
19.10.2017 11:37
Pogromca Mitów był statystą na planie „Blade Runnera” Fot. Tested/YouTube

Adam Savage znany z programu Pogromcy Mitów wystąpił jako statysta w jednym z krótkometrażowych filmów, dziejących się w świecie „Blade Runnera”. Pokazał swoim fanom, jak wygląda praca na planie kontynuacji „Łowcy androidów”.

„Blade Runner 2049” wszedł na ekrany kin 4 października 2017. Kontynuacja kultowego „Łowcy androidów” z 1982 roku została całkiem dobrze przyjęta przez widzów i z góry była skazana na sukces komercyjny. Zanim zobaczyliśmy drugą część oryginału Ridleya Scotta, przed premierą w sieci pojawiły się trzy filmy krótkometrażowe, które wprowadzały widzów w klimat Los Angeles z przyszłości. Jeden z nich, osadzony na rok przed wydarzeniami z sequela, przybliżał postać graną przez Dave'a Bautistę. Mowa o „2048: Nowhere to Run”, o którym pisaliśmy w połowie września 2017 roku

Adam Savage, wieloletni prezenter programu Pogromcy Mitów, odwiedził budapeszteńskie studio, gdzie nagrywano zarówno „Blade Runnera 2049”, jak i „2048: Nowhere to Run”. Był tam nie tylko, żeby pokazać swoim widzom kulisy powstawania filmu, ale również po to, by wystąpić w krótkometrażowym prequelu. Savage dostał co prawda małą rólkę, ale był szczęśliwy jak, dziecko wcielając się w handlarza przyszłości. Materiał z Budapesztu pojawił się na kanale YouTube o nazwie Tested, który Savage współtworzy od jakiegoś czasu. 

To jednak niejedyne wideo, które Savage zaprezentował swoim fanom. Zanim został gwiazdą YouTube'a i telewizji, przez lata pracował na wielu planach filmowych jako spec od rekwizytów i efektów specjalnych. Nic więc dziwnego, że będąc na planie hollywoodzkiego filmu, nie mógł oprzeć się, by pokazać całemu światu robienie blockbustera od kuchni. Dzięki Savage'owi możemy zobaczyć, jak wiele pracy wkładają osoby zajmujące się scenografią. Pogromca mitów nie byłby sobą, gdyby nie przejechał się charakterystycznym pojazdem znanym z serii „Blade Runner”

Ciekawe czy komuś z Was udało się dostrzec Adama Savage'a, podczas oglądania „2048: Nowhere to Run”?

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.