Pogromcy duchów ratują Jake'a Gyllenhaala w mashupie "Ghostbusters" i "Velvet Buzzsaw"

Sergiusz Kurczuk
17.01.2019 13:08
Velvet Buzzsaw i Pogromcy duchów II|undefined Fot. kadry z filmów Velvet Buzzsaw i Pogromcy duchów II

Najnowszy film Netfliksa pod tytułem "Velvet Buzzsaw" opowiada o nawiedzonych dziełach sztuki. Twórcy kanału YouTube Funny or Die zauważyli podobieństwo horroru z 2. częścią "Pogromców duchów".

Na początku stycznia 2019 roku Netflix zapowiedział nowy oryginalny film pod tytułem "Velvet Buzzsaw". Jest to historia grozy opowiadająca o właścicielu galerii sztuki (Jake Gyllenhaal), który trafia na niezwykłe prace autorstwa tajemniczego artysty. Szybko okazuje się, że jednak, że prace są nawiedzone przez nieczystą siłę, która daje się we znaki kuratorom i zwiedzającym wystawę. Twórcy kanału Funny or Die uznali, że pomysł Dana Gilroya wcale nie jest taki oryginalny,  jakby się mogło wydawać. W końcu w drugiej części "Pogromców duchów" pojawia się bardzo podobny wątek. Co by było, gdyby połączono te dwa filmy?

"Ghostbusters" kontra "Velvet Buzzsaw" w zabawnym mashupie

Połączenie "Velvet Buzzsaw" i "Pogromców duchów" rozpoczyna się od sceny, w której grany przez Gyllenhaala Morf Vandewalt, odkrywa obraz Vigo von Homburga Deutschendorfa - złoczyńcy z drugiej części "Ghostbusters". W sprytny sposób połączono nie tylko kolejne sceny obu filmów, ale również kwestie padające z ust postaci. Vandewalt postanawia w końcu wypędzić duchy ze swojej galerii i wzywa zawodowych łapaczy zjawisk nadprzyrodzonych.

Nie brakuje więc bohaterów granych przez Billa Murraya, Dana Aykroyda, Harolda Ramise'a i Ernie'ego Hudsona, Slimera oraz sługi Vigo - doktora  Janosza Pohy. W końcu jednak potężny duch czarnoksiężnika z XVI wieku zostaje poważnie rozdrażniony, co powoduje, że Pogromcy duchów opuszczają galerię, zostawiając Vandewalta z palącym problemem.

"Velvet Buzzsaw" - kiedy premiera filmu Netfliksa?

Horror o nawiedzonej galerii zadebiutuje podczas tegorocznego festiwalu Sundance. Światowa premiera "Velvet Buzzsaw" odbędzie się 27 stycznia 2019 roku. Abonenci Netfliksa będą musieli poczekać na seans kilka dni, bo horror trafi do bazy serwisu 1 lutego 2019 roku. Co ciekawe twórcy mashupu idealnie wstrzelili się ze swoim wideo, ponieważ w połowie stycznia 2019 roku oficjalnie potwierdzono, że trwają prace nad bezpośrednią kontynuacją "Pogromców duchów". Reżyserią 3. części serii zajmie się Jason Reitman - syn oryginalnego twórcy. Na razie nie wiadomo, kiedy sequel trafi do kin, ale już zaprezentowano jego pierwszy teaser produkcji.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.