"Pogromcy duchów" stanowili inspirację dla zakończenia "Avengers"? Tak twierdzi Kevin Faige

14.11.2019 13:12
Foto: materiały prasowe Marvel Studios|undefined Fot. materiały prasowe Marvel Studios

Szef Marvel Studios wyjawił, że olbrzymi wpływ na zakończenie "Avengers" mieli oryginalni "Pogromcy duchów".

Kevin Feige lubi dzielić się z fanami Marvela rozmaitymi ciekawostkami z superbohaterskiego świata. Ostatnio szef Marvel Studios wyznał, że kultowy film "Ghostbusters" wywarł duży wpływ na ton, w jakim zakończyła się pierwsza część wspólnych przygód drużyny Avengers.

"Ghostbusters" inspiracją dla zakończenia "Avengers"

"Ghostbusters" (pol. "Pogromcy duchów") to kultowe dzieło, na którym wychowało się całe pokolenie. Nic zatem dziwnego, że współcześni twórcy czerpią garściami z filmu Ivana Reitmana (przykładem choćby "Stranger Things"). Okazuje się, że przygody Venkmana i ekipy wpływają również na produkcje, na pozór, zupełnie inne. Jak chociażby superbohaterskie "Avengers".

Przeczytaj także

Kevin Feige wyjawił ostatnio, że Bob Iger (obecny prezes i dyrektor generalny Walt Disney Company) zażyczył sobie bardziej uroczystego klimatu pod koniec filmu. Wówczas, twórcy pierwszej odsłony "Avengers" postanowili oprzeć się na żywiołowej paradzie, którą widzieliśmy właśnie w "Pogromcach duchów". Takim właśnie sposobem byliśmy świadkami tego, jak mieszkańcy Nowego Jorku uczcili wygraną bitwę z Chitauri oraz jak przyjęli pojawienie się grupy superbohaterów.

Przeczytaj także

"Ghostbusters" - kiedy premiera kolejnej części?

Już wkrótce powrócimy do świata "Pogromców duchów". 8 lipca 2020 roku odbędzie się premiera filmu "Ghostbusters 2020", w którym u boku oryginalnej obsady zobaczymy między innymi gwiazdy "Stranger Things", "Fargo" i horroru "Annabelle wraca do domu".

Zobacz też: Twórca "Ghostbusters 2020" opowiedział o współpracy z Finnem Wolfhardem, Mckenną Grace i Carrie Coon

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.