Pojawił się opis zwiastuna filmu "Spider-Man: Far From Home". Co będzie łączyć Mysterio i Spideya?

Sergiusz Kurczuk
10.12.2018 12:25
Tom Holland jako Spider-Man|undefined Fot. materiały promocyjne

Podczas CCPX 2018 zaprezentowano zwiastun filmu Spider-Man: Far From Home. Na razie nie trafił do sieci, ale uczestnicy konwentu opisali, co zobaczymy w zapowiedzi.

Pierwszy tydzień grudnia 2018 roku był niezwykle ekscytujący dla wszystkich fanów Marvel Cinematic Universe. We wtorek 4 grudnia zaprezentowano drugi zwiastun "Kapitan Marvel", w piątek 7 grudnia długo wyczekiwany trailer "Avengers 4", a w sobotę 8 grudnia miała zadebiutować pierwsza zapowiedź filmu "Spider-Man: Far From Home". I zadebiutowała, ale jedynie na konwencie CCPX 2018 w brazylijskim Sao Paulo. Na szczęście szczęśliwcy, którzy widzieli zwiastun, zamieścili w sieci jego opis.

"Spider-Man: Far From Home" - opis zwiastuna z CCPX 2018

Na panelu poświęconemu nowemu filmowi o Ścianołazie nie zabrakło gości specjalnych - Toma Hollanda (Spider-Man/Peter Parker) i Jacoba Batalona (Ned Leeds). Po chwili do aktorów dołączył debiutujący w MCU Jake Gyllenhaal, który wcieli się w postać Mysterio. Holland zapowiedział pierwszy zwiastun, który zrobił duże wrażenie na uczestnikach imprezy. Niestety zwykli śmiertelnicy muszą na razie pocieszyć się opisem trailera, który trafił do sieci. Jeden z nich przedstawił Steven Weintraub z serwisu Collider.

Zwiastun filmu "Spider-Man: Far From Home" nie jest powiązany niczym z "Avengers Infinity War" ani "Endgame". Zaczyna się, jakbyśmy w ogóle nie opuścili uniwersum Spider-Mana. Trailer kończy się ujawnieniem, że Jake Gyllenhaal jest Mysterio. I tak, widzimy jego kostium!

To nie jedyne szczegóły ze zwiastuna "Far From Home", które trafiły do sieci. Według informacji z portalu Moveweb, w trailerze zobaczymy klasową wycieczkę Petera do Europy. Chłopak nie weźmie jednak swojego czerwono niebieskiego kostiumu. W zapowiedzi pojawi się również Nick Fury, który zapewni mu nowy kostium, za pomocą którego heros rozprawi się z przestępczością. Zobaczymy również początki romansu Petera i MJ oraz sugestie, że ciocia May zacznie spotykać się z... Happy Hoganem, co nie spodoba się młodemu bohaterowi. Na końcu pojawia się Gyllenhaal w stroju Mysterio, który wygląda jak z komiksów, chociaż postaci brakuje charakterystycznego hełmu.

"Spider-Man: Far From Home" - czy Mysterio będzie dobry?

To nie jedyne nowości dotyczące nadchodzącej produkcji Marvel Studios. Okazuje się, że geneza postaci granej przez Gyllenhaala będzie się znacznie różnić się od tego, co znamy z komiksów Marvela. Aktor opowiedział o Mysterio podczas panelu. Wygląda na to, że w filmowej wersji Spider-Man nie będzie wrogiem Quentina Becka tylko... jego partnerem.

Światu zagrażają takie istoty - Elementals - stworzenia oparte na żywiołach. Mysterio jest kimś, kto o nich wie i chce się upewnić, że świat będzie przed nimi bezpieczny. Nick Fury pyta go, czy przyjdzie mu pomóc, ponieważ on jest jedynym człowiekiem, który naprawdę rozumie, o co z nimi chodzi. I wtedy łączy siły z przyjacielskim Spider-Manem i niestety staje się dla niego kimś więcej niż tylko przyjacielskim Spider-Manem.

Batalon powiedział wprost, że Mysterio w filmie "Spider-Man: Far From Home" jest pozytywnym bohaterem. Z wypowiedzi Gyllenhaala wynika, że jego postać drastycznie różni się od komiksowego oryginału. Mysterio jest jednym z klasycznych złoczyńców i przeciwników Spider-Mana. Quentin Beck to niespełniony aktor, który został specem od efektów specjalnych, który za ich pomocą dokonywał spektakularnych przestępstw. Po porażce w konfrontacji ze Ścianołazem dołączył do Sinister Six.

Kiedy ogłoszono, że Mysterio pojawi się w "Far From Home", fani od razu zaczęli podejrzewać, że w końcu zobaczymy filmowe wcielenie grupy superłotrów. Ze słów aktora wynika jednak, że zamiast klasycznych wrogów Spider-Mana zobaczymy grupę Elementals. W komiksach Marvela występują postacie, posługujące się tą nazwą. To starożytne istoty, które zostały wygnane do innego wymiaru po tym, jak próbowały przejąć ziemie później znane jako Egipt. Do grupy należeli Hellfire, Hydron, Magnum i Zephyr. Elementals zostali stworzeni przez Tony'ego Isabellę i Vala Mayerika w 1974 roku na kartach 8. numeru "Supernatural Thrillers ".

8 Fot. foto: kadr z komiksu Supernatural Thrillers #8

Na razie nie wiadomo, czy w filmie zobaczymy Hellfire'a, Hydrona, Magnuma i Zephyr czy twórcy stworzą nową wersję Elementals, w skład której wejdą klasyczni przeciwnicy Spider-Mana pokroju Hydro-mana, Vulture'a i Molten Mana, których zapowiadano jakiś czas temu.

"Spider-Man: Far From Home" - kiedy premiera?

Na razie nie wiadomo, kiedy pierwszy zwiastun owych przygód Spider-Mana zadebiutuje w internecie. Fani postaci muszą uzbroić się w cierpliwość. Nie wykluczone jednak, że trailer pojawi się jeszcze w tym roku. Film trafi do polskich kin 4 lipca 2019 roku.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.