Pojawił się zwiastun „Reign of the Supermen”, czyli sequela „The Death of Superman”

Kamil Kacperski
26.07.2018 12:43
Reign of the Supermen|undefined Fot. kadr z wideo

Po tytułowej śmierci Supermana, świat jest pogrążony w żałobie. Na ratunek ruszają mu czterej różni bohaterowie i każdy z nich chce udowodnić swoją wartość.

W piątek 20 lipca 2018 roku odbyła się premiera animowanego filmu DC „The Death of Superman”, który został oparty o komiks z 1992 roku. Jak można wywnioskować po tytule produkcji, Superman umiera w walce z Doomsdayem, a świat pogrąża się w żałobie. Jednak ktoś musi zająć miejsce głównego obrońcy świata.

Do rywalizacji o miano Supermana stają 4 postaci: Superboy, Eradicator, Steel oraz Cyborg Superman. Każdy z nich posiada jedną z cech, która charakteryzowała Człowieka ze Stali, ale żaden z nich nie potrafi go w pełni zastąpić:

Czterech Supermanów w nowym filmie DC

Na temat produkcji wypowiedział się scenarzysta obydwóch filmów, Tim Sheridan, który stwierdził, że obydwa filmy są ze sobą mocno powiązane - jeden z nich opowiada o tym, jak tracimy bohaterów, a drugi o tym, w jaki sposób kreujemy herosów:

Superman jest symbolem nadziei i pod koniec „The Death of Superman” ta nadzieja jest stracona. Mieliśmy okazję wziąć oryginał i nieco go podkręcić, zwiększyć stawkę, więc to zagrożenie jest większe niż kiedykolwiek wcześniej. „The Death of Superman” jest o tym, w jaki sposób niszczymy swoich bohaterów, a „Reign of the Supermen” o tym, jak ich kreujemy. Obydwa wiele o nas mówią. Czy brak Supermana oznacza brak nadziei? Wydaje mi się, że tego się dowiemy w filmie.

O filmach wypowiedział się również drugi scenarzysta, Jim Krieg, który pokrótce opisał postaci, które będą walczyły o tytuł Supermana:

Superboy jest Supermanem wychowanym przez Kardashianów. John Henry Iron, czyli Steel, reprezentuje ludzką stronę Supermana, a Eradicator jest symbolem jego kryptońskiego pochodzenia. Natomiast Cyborg Superman jest po prostu niesamowicie silny.

Reign of the Supermen - kiedy premiera?

„The Death of Superman” pojawiło się w lipcu 2018 roku na Blu Ray, DVD oraz w sprzedaży cyfrowej. Na początku 2019 roku do sprzedaży trafi zaś druga część produkcji, zatytułowana „Reign of the Supermen”, która opowie o świecie po śmierci Człowieka ze Stali. Niestety, nie znamy dokładnej daty premiery filmu.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.