Pojawiły się pierwsze reakcje aktorską wersję "Mulan". Dorównuje pierwowzorowi?

10.03.2020 10:33
Mulan|undefined Fot. Stephen Tilley/Capital Pictures/East News

Niedługo w kinach pojawi się nowa wersja filmu "Mulan", który jest kolejną klasyczną bajką Disneya, przerobioną na współczesny aktorski blockbuster. Warto poświęcić swój czas i pieniądze na seans? 

Film ma zadebiutować w kinach już niedługo, więc Disney postanowił pokazać swój film wybranej grupie dziennikarzy. Ci natomiast odpłacili się swoimi pierwszymi reakcjami na aktorską wersję "Mulan", które są... dość dobre. Komplementy są kierowane w stronę Liu Yifei, która wciela się w tytułową bohaterkę. Wygląda również na to, że film jednocześnie honoruje oryginał i dodaje sporo od siebie, przez co jest świeży.

Mulan - warto obejrzeć aktorską wersję klasycznej bajki?

Reżyserem filmu jest Niki Caro. Główną bohaterkę gra wspomniana Yifei Liu. W pozostałych rolach pojawiają się natomiast m.in.: Jet Li, Donnie Yen, Gong Li, Yoson An i Jason Scott Lee. Zobaczcie pierwsze reakcje na "Mulan":

Widziałem już "Mulan" dwa razy i muszę powiedzieć, że jest świetna. Najlepsza aktorska wersja bajki Disneya. Przy okazji ich pierwszy film wojenny. Jest piękny, absorbujący i pełen przepychu. Obsada jest świetna, a reżyseria Niki Caro zapiera dech w piersiach.

Wierzę, że jest dobry film w środku "Mulan", który chce wyjść na zewnątrz, ale niestety ogranicza go bycie adaptacją. Są dobre momenty, ale słabi przeciwnicy i nierówna jakość w scenach akcji powoduje, że film jest przeciętny.

Jestem zaskoczony, jak bardzo podobał mi się ten film. Jest taki majestatyczny, akcja jest świetna i uderza w poziom wyrafinowania i piękna, którego się nie spodziewacie (nigdy nie byłem fanem oryginalnego filmu, więc nie czułem nostalgii).

"Mulan" sporo zostawia w tyle, ale oferuje też sporo w zamian. Nawiązania do oryginału doprawiają historię pełną akcji, humoru i serca. A romantyczny wątek jest naprawdę gorący, do tego stopnia, że szepcze się "pocałujcie się" w kinie. 

"Mulan" jest absolutnie fantastyczna. Różni się scenami walki, ale ma serce oryginalnego filmu. Nawet nie ma znaczenia to, że nie jest musicalem. Jeśli jesteś fanem animacji, to są nawiązania do piosenek z filmu. Nie mogę się doczekać, by zobaczyć "Mulan" ponownie.

Przeczytaj także

 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.