Pojawiły się pierwsze reakcje krytyków na „Deadpoola 2”. Lepszy od jedynki?

Kamil Kacperski
11.05.2018 10:34
plakat Deadpool 2|undefined Fot. materiały prasowe

W czwartek 10 maja 2018 roku odbyła się premiera „Deadpoola 2”. W związku z tym, po seansie krytycy podzielili się na Twitterze swoimi opiniami na temat sequela „Deadpoola”.

Czy druga przygoda najemnika z niewyparzoną gębą dorównuje części pierwszej? Według krytyków wychodzi na to, że chyba tak. Na pełen obraz produkcji trzeba będzie poczekać aż ukażą się pełne recenzje, ale na razie większość opinii recenzentów jest pozytywna. Może to być pewnym zaskoczeniem, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że reakcje na „Deadpoola 2” sprzed kilku miesięcy nie zapowiadały, że film dorówna swojemu poprzednikowi.

Nie mniej, reżyser David Leitch, scenarzyści, wśród których znalazł się również sam Ryan Reynolds, a także aktorzy z Joshem Brolinem, Moreną Baccarin i T.J. Millerem na czele nie rozczarowali i dostarczyli sequel wysokiej jakości. Zobaczmy zatem, co do powiedzenia mieli krytycy.

Deadpool 2 - pierwsze opinie krytyków

Młody twórca filmów i youtuber Sammy Paul bardzo pochwalił scenę po napisach końcowych, a także zaskakującą warstwę emocjonalną „Deadpoola 2”:

O rany, „Deadpool 2” jest bardzo dobry. Łączy humor i samoświadomość z pierwszego filmu z przełamaniem oczekiwań fanów i zaskakującym ładunkiem emocjonalnym. Bawiłem się bardzo dobrze (i będziecie chcieli zostać na sceny po napisach).

Eddie Marsan, brytyjski aktor, nazwał film „seksownym”:

Widziałem wczoraj „Deadpoola 2”. Cudowny, zabawny, seksowny i ostry w tym samym momencie... a to tylko opis mojego występu. Brilliant, hilarious, sexy & poignant all at the same time.....and that’s just my performance.

Znany irlandzki youtuber JackSepticEye widział już film dwukrotnie i bardzo mu się podobało:

I’ve seen Deadpool 2 twice now and I absolutely loved it!!

Mike Ryan z Uproxx był bardzo zaskoczony „Deadpoolem 2”, ponieważ pierwsza część tego filmu mu się nie podobała:

Nie podobał mi się pierwszy „Deadpool”. „Deadpool 2” tłukł mnie tak mocno, że zaczęło mi się podobać. Do tego w filmie jest moja ulubiona scena po napisach końcowych.

Nigel Smith z magazynu People pokochał film za żarty z Kanady:

„Deadpool 2” jest niewątpliwie najbardziej krwawym blockbusterem od czasów „Kill Billa vol. 1”. Jest również bardziej zabawny od jedynki i spowodował, że czekam na sequel. No i pojawiają się żarty o Kanadzie, więc oczywiście pokochałem ten film.

Sean O'Connell z CinemaBlend również podzielił się swoją opinią, doceniając nawiązania do komiksów, które znalazły się w filmie.

Więc, „Deadpool 2” jest perfekcyjnym sequelem. Podbija wszystko to, co fani kochali w jedynce i jednocześnie naprawia błędy poprzednika. Wszystkie sceny humorystyczne powodują, że twórcy bawią się widownią jak muzycy smyczkiem. Ryan Reynolds miażdży jako Wade Wilson. Świetna akcja, fantastyczne nawiązania do komiksów. Zabójcza jazda.

Deadpool 2 - kiedy premiera?

Zapowiada się zatem bardzo dobry seans. „Deadpool 2” pojawi się w kinach 18 maja 2018 roku, chociaż pierwsze pokazy odbędą się już we wtorek 15 maja.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.