Pojazd Batmana trafił na aukcję

Robert Skowronski
06.09.2016 11:11
Pojazd Batmana trafił na aukcję Fot. kadr z filmu

Coś dla fanów Mściciela z Gotham, ale i motoryzacji. A jeżeli łączysz w sobie te dwa zamiłowania, to prawdopodobnie zaraz będziesz skakać pod sufit widząc poniższą ofertę.

Na aukcję trafił pojazd, jaki kinomani mogą znać z dzieł w reżyserii Christophera Nolana. Poruszał się nim Batman w „Mrocznym Rycerzu” oraz w „Mroczny Rycerz powstaje”. Superman potrafi latać, Flash biega z niespotykaną szybkością. Wielu komiksowych herosów może się pochwalić nadprzyrodzonymi mocami. A Bruce Wayne? Cóż, to zwykły śmiertelnik, ale trzeba mu przyznać, że pokaźnego arsenału i gadżetów może mu pozazdrościć każdy, razem z Jamesem Bondem.

Aby doprecyzować, o jaki filmowy środek transportu nam chodzi prezentujemy fragment „Mrocznego Rycerza”, w którym został on wykorzystany:

Aukcja zakończy się 27 sierpnia 2016 roku w londyńskim ODEON BFI IMAX. Dostępne będą tam także inne filmowe rekwizyty i to aż ponad 570 pochodzących z 160 różnych dzieł wielkiego lub małego ekranu. Podczas wydarzenia w Wielkiej Brytanii będzie można brać udział w licytacjach nie tylko osobiście, ale także podbijać stawki telefonicznie lub przez połączenie z siecią.

Zobaczcie, jak wygląda jedna z większych atrakcji, czyli opisywany przez nas Batpod:

Został on wymyślony przez Christophera Nolana oraz scenografa Nathana Crowleya (nominowany do Oscara w 2009 roku w kategorii Najlepsza scenografia). Koncepcja została przemieniona w realny obiekt przez Chrisa Corboulda nadzorującego efekty specjalne w filmie. On też wykonał sześć innych pojazdów wykorzystanych w „Mrocznym Rycerzu”. Twórcy przyznali, że było to dużym wyzwaniem ze względu na nietypowy kształt i zamontowanie niekonwencjonalnych opon.

Batpod był prowadzony na ekranie przez kaskadera Jeana-Pierre'a Goya i był wykorzystany w kilku akcjach promujących obraz. Jego podwozie zostało wykonane na zamówienie i zamontowano w nim 31" opony marki Hoosier, wyposażony został także w silnik Hondy 750. Część elementów wykończeniowych zostało wykonanych z włókna szklanego, zaś działka to gadżet zrobiony z plastiku.

Opis przedmiotu na aukcji mówi o tym, że pojazd jest własnością Warner Bros. i można na nim zauważyć kilka uszkodzeń - na podwoziu, czy na lewym działku. Całość jest jednak oceniana na stan bardzo dobry. Wymiary Batpodu, to 380 cm x 120 cm x 107 cm. Oczekuje się, że cena końcowa powinna sięgnąć granicy między 60 a 80 tysięcy funtów.

Jeżeli interesowałby Was bardziej kostium Batmana niż jego pojazd, to jest sposób na to, aby wykonać go w przystępnej cenie we własnym zakresie. Możecie także zaczekać aż na podobnych aukcjach znajdą się rekwizyty z filmu Bena Afflecka o Mścicielu z Gotham.

Sprawilibyście sobie Batpoda?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.