Pokemony doczekały się dzikiej fanowskiej parodii tylko dla dorosłych. Zobaczcie zwiastun filmu

21.06.2019 14:13
Pokemony 18+|undefined Fot. kadr z wideo

Adi Shankar, czyli twórca "Castlevanii" na Netfliksie przygotował nowy film ze swojego cyklu "Bootleg Universe", w którym pokazuje różne ciekawe interpretacje istniejących dzieł kultury. Tym razem padło największą markę w branży rozrywkowej, czyli Pokemony.

W sieci pojawił się 5-minutowy zwiastun filmu "The End of Pokemon", w którym dowiadujemy się, że Ash Ketchum po wielu latach podróży i walk stał się "najlepszym, jak nigdy dotąd nikt". W wyniku starań do osiągnięcia mistrzostwa stracił jednak swojego najlepszego przyjaciela i partnera, czyli Pikachu. Przez ten fakt dorosły trener postanowił zrobić coś, co do tej pory było jedynie marzeniem niektórych "złych zespołów" ze świata Pokemon, czyli zakazać walk między kieszonkowymi stworkami.

Pokemony w krwawym filmie dla dorosłych

W osiągnięciu tego celu pomaga mu profesor Oak, a całość wizualnie przypomina obrzydliwe anime i jest przepełnione krwią oraz przemocą. Pokemony się mordują, a ludzie noszą ich skóry jako maski, by chronić swoją tożsamość przed organami prawa. Świat staje na głowie i wszędzie zaczynają się zamieszki. Czy aby na pewno jest to los, który chciał Pokemonom zapewnić Ash Ketchum? Zobaczcie krwawy zwiastun filmu "The End of Pokemon" od twórcy "Castlevanii":

Przeczytaj także

Raczej wątpliwe jest, że The Pokemon Company kiedykolwiek przygotuje produkcję przeznaczoną tylko dla osób dorosłych. Seria "Pokemon" od zawsze była przeznaczona raczej dla dzieci i nastolatków, więc krew, przekleństwa i ciężkie filozoficzne tematy były raczej poza zasięgiem twórców. Co prawda dywagacje na temat prawdy, czy ideałów pojawiały się już wcześniej w serii, ale zawsze kończyły się na czarno-białym pokazaniu strony "dobrej" i "złej". 

Zmian w tej polityce nie przyniósł pierwszy film aktorski z serii Pokemon, czyli "Detektyw Pikachu", w którym głównemu bohaterowi głos podkłada Ryan Reynolds znany ze swojego rubasznego i nieco czarnego humoru. Nie zanosi się też, by nadchodzące gry "Pokemon Sword" i "Pokemon Shield" wprowadziły powiew świeżości w tematyce poruszanej w produkcjach związanych z kieszonkowymi stworkami. Nie mniej, produkcje trafią do sprzedaży już w listopadzie 2019 roku i są przeznaczone tylko na konsole Nintendo Switch.

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.