„Polacy Robacy” - parodia „Czym chata bogata”. Obraża czy śmieszy?

Sergiusz Kurczuk
18.07.2017 11:22
„Polacy Robacy” - parodia „Czym chata bogata”. Obraża czy śmieszy? Fot. kadr z filmu

Polski Internet podbiła parodia zwiastuna francuskiej komedii „Czym chata bogata”. Za trailerem do filmu „Polacy Robacy” stoi jeden z popularnych youtuberów.

Francuska komedia „Czym chata bogata” z przymrużeniem oka spogląda na tak zwany kryzys migracyjny. Film stawia pytanie, co by było, gdyby lewicowy aktywista z Francji przekuł słowa w czyny i przyjął pod swój dach romską rodzinę. Znany youtuber ukrywający się pod pseudonimem Dem3000 postanowił zadać inne pytanie: co by było, gdyby zamiast Romów w filmie pojawili się Polacy. Odpowiada na nie parodią zwiastuna, którą ironicznie zatytułował „FRANCUSKI FILM OBRAŻA POLAKÓW!!! ZWIASTUN LEKTOR PL!!!”.

Dla porównania zamieszczamy oryginalny zwiastun:

Dem w swojej parodii drwi sobie przede wszystkim z modnego ostatnimi czasy w naszym kraju ultrapatriotyzmu i nacjonalizmu, posługując się przy okazji stereotypami o Polakach. Pojawiają się hasła „Chwała Wielkiej Polsce”, „Okraść Niemca to nie grzech” i „Husaria”. Są też żarty z Brexitu oraz polskiej zaściankowości, a także odniesienia do historii. Tytuł fikcyjnego filmu „Polacy Robacy”, to z kolei nawiązanie do innego youtube'owego twórcy - legendarnego Testovirona, króla wszystkich trolli internetowych.

Co ciekawe, sam Dem nie ma zbyt dobrego zdania na temat filmu „Czym chata bogata”. Na swoim fanpage'u opisał, dlaczego stworzył przeróbkę. Swoją drogą okazało się, że wiele osób wzięło parodię na poważnie.

Chcielibyście zobaczyć „Polaków Robaków” w całości?

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.