Polacy pomogą stworzyć rosyjski horror fantasy o wampirach

Sergiusz Kurczuk
07.11.2018 12:15
plakat filmu Empire V|undefined Fot. materiały promocyjne

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia z filmowej adaptacji powieści fantasy Wiktora Pielewina pod tytułem "Empire V". Jak prezentuje się ta nietypowa produkcja?

Horrory w ostatnim czasie stały się na tyle popularne, że wyszły poza kontynenty słynące z tego gatunku. Oczywiście nadal przodują amerykańscy i azjatyccy twórcy kina grozy, ale przerażające historie coraz częściej pojawiają się w mniej oczywistych miejscach świata. Jednym z nich jest Rosja. To właśnie w tym kraju powstaje horror fantasy "Empire V", który będzie kinową adaptacją powieści Wiktora Pielewina pod tym samym tytułem. Twórcy zaprezentowali pierwsze zdjęcia z filmu.

"Empire V" - rosyjski horror o wampirach

Akcja filmu rozgrywa się we współczesnej Moskwie, w której mieszka główny bohater - młody mężczyzna, któremu życie nie do końca układa się tak, jak to sobie wymarzył. Znajduje ogłoszenie, które obiecuje, że jego los może się odmienić. Okazuje się, że autorami ogłoszenia są członkowie tajemnego bractwa wampirów, które w rzeczywistości rządzą światem, a ludzi traktują jak bydło hodowlane. Za wszystkim stoi wampirza bogini Isztar. Jak prezentują się pierwsze fotosy z filmu "Empire V"?

Empire V Fot. foto: materiały promocyjne
Empire V Fot. foto: materiały promocyjne
Empire V Fot. foto: materiały promocyjne

Reżyserem "Empire V" jest Victor Ginzburg. Rosyjski filmowiec ma już w swoim dorobku adaptację książki Pielewina. W 2011 powołał do życia filmową wersję "Generation P" - postmodernistycznej opowieści o postsowieckiej Rosji. Nowy film Ginzburga jest w pełni niezależną produkcją finansowaną w dość nieoczywisty sposób, o czym powiedział producent wykonawczy filmu Jim Steele w rozmowie z portalem Movieweb.

To idealne, że "Empire V" jest finansowany z kryptowalut, bo jednym z głównych motywów tego filmu jest relacja pomiędzy pieniądzem, krwią i śmiertelnością.

Oprócz Steele'a w powstawaniu "Empire V" wziął udział Aleksiej Tylewicz ze studia LOGAN, zajmującego się efektami CGI, które współpracowało z takimi markami jak Apple, Nike, Microsoft, Sony, Lexus i Marvel. W filmie pojawi się również rodzimy akcent. Animacjami 3D zajmie się polskie studio Platige Image znane między innymi z serialu internetowego "Legendy polskie Allegro". Przy efektach specjalnych będzie również pracował duński twórca Julius Hosrthuis znany z takich blockbusterów "Doktor Strange".

W roli głównej wystąpi Pawel Tobakow. Jego nemezis zostanie rosyjski raper Miron Fedorow znany bardziej jako Oxxxymiron. W boginię Isztar wcieli się słynna rosyjska aktorka Wiera Alentowa. Nie podano na razie nazwiska artystki, która zagra główną rolę żeńską. Twórcy podobno szukali aktorki przypominająca Milę Jovovich i wybrali jedną z trzech tysięcy chętnych z całego świata, które zgłosiły się na casting.

"Empire V" - kiedy premiera filmu?

Film ma trafić na ekrany kin w Rosji, Europie Wschodniej, Indiach i Chinach. Produkcja zadebiutuje w roku 2019, ale na razie nie podano konkretnej daty. Prawdopodobnie "Empire V" pojawi się również w naszym kraju, ale na razie nie potwierdzono tej informacji.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.