Pewne rzeczy się nie zmieniają - Polsat potwierdził, że pokaże w Święta "Kevina samego w domu"

30.09.2022 16:19
Pewne rzeczy się nie zmieniają - Polsat potwierdził, że pokaże w Święta "Kevina samego w domu" Fot. CAP/RFS/Capital Pictures/East News

Święta to czas przebaczania, spędzania czasu z rodziną, zajadania się barszczykiem czerwonym i oglądaniem "Kevina samego w domu" - Polsat potwierdził, że w tym roku nie zaburzy tradycji.

Polsat znów pokaże Kevina samego w domu w Święta

Pewne świąteczne obyczaje są przekazywane z pokolenia na pokolenie - w Polsce jednym z nich jest m.in. oglądanie na Polsacie "Kevina samego w domu". Są zapewne osoby, dla których to cringe, czy tam inny bezbek, ale liczby mówią same za siebie - średnio film zdobywa oglądalność rzędu 4 milionów widzów, więc jednak ktoś jeszcze w tym kraju telewizję ogląda.

Polecamy

Zresztą wystarczy przypomnieć, jak Polsat próbował w 2010 roku wycofać się z emisji filmu "Kevin sam w domu". Wówczas w internecie wybuchła prawdziwa drama, a widzowie protestowali, wysyłając do Polsatu pogróżki i tworząc internetowe petycje (stare dobre czasy wydarzeń na FB).

Polsat musiał ostatecznie przyznać rację internetowemu motłochowi i w końcu wyemitował "Kevina..." w Boże Narodzenie. Od tamtego czasu telewizja ze słoneczkiem w logo daje znać o swoich planach emisyjnych dużo wcześniej.

W tym roku tradycji również stanie się zadość - Onet potwierdził, że Polsat zamierza wyemitować kultowy film świąteczny w paśmie wieczornym w Wigilię, czyli 24 grudnia 2022 roku. Dokładnej godziny jeszcze nie podano, ale wspomniane "pasmo wieczorne" skutecznie ogranicza nam zakres do okolic 19:00-20:00. 

Polecamy

"Kevin sam w domu" to film z 1990 roku w reżyserii Chrisa Columbusa. Opowiada o kilkuletnim chłopcu, którego rodzina przypadkowo zostawia samego w domu podczas świątecznych wojaży. Tytułowy Kevin (Macaulay Culkin) początkowo bawi się wyśmienicie bez obecności dorosłych i swojego wrednego rodzeństwa, ale sytuacja szybko się odwraca, kiedy chłopczyk odkrywa, że chałupa stała się celem dwóch miernych włamywaczy.

Wówczas młodzieniec musi stanąć do walki o przetrwanie, zmieniając swój dom w prawdziwą fortece, pełną niebezpiecznych pułapek i tajemnych przejść. Zresztą po co my wam to piszemy - pewnie pamiętacie ten film na pamięć, a jak nie, to 24 grudnia będziecie go sobie mogli przypomnieć. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.