Porg na pokładzie Sokoła Millenium. Zobacz uroczą animację

Sergiusz Kurczuk
06.09.2017 16:10
Porg, Star Wars, Last Jedi|undefined Fot. Star Wars/YouTube

W filmie „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi” pojawi się nowa rasa kosmitów. Będą to puchate Porgi. Na oficjalnym kanale YouTube Star Wars można obejrzeć zabawną animację z nowym stworzeniem w roli głównej. Czy zwierzątko przypadnie do gustu Chewiemu i BB-8?

„Gwiezdne wojny to opowieść, która łączy wiele pokoleń. I nie chodzi wyłącznie o to, że kolejne epizody kosmicznej sagi powstawały na przestrzeni kilku dekad. Na „Star Wars do kina chodzą zarówno seniorzy pamiętający, kiedy „Nowa nadzieja po raz pierwszy wchodziła na srebrny ekran, jak i dzieci, dla których oryginalna trylogia to zamierzchła przeszłość. Żeby przełamać powagę sytuacji panującej w odległej galaktyce, w filmach pojawiają się zabawne i urocze stworzenia, które wprowadzają wątek humorystyczny. Poza tym mają duża wartość marketingową. W końcu najmłodsi fani nie przytulą się do zabawkowej wersji droida, ale do pluszowego stworka już tak.

Jak informowaliśmy w lipcu, jedną z nowych ras kosmitów pojawiających się w filmie „Ostatni Jedi” są Porgi - słodkie połączenie świnek morskich i ptaków. Twórcy VII epizodu dość oszczędnie podchodzą do promocji najnowszej części, ale w na oficjalnym kanale YouTube Star Wars pojawiła się ostatnio krótka zabawna animacja z przedstawicielem kosmicznego zwierzaka w roli głównej.

Rzecz dzieje się na pokładzie Sokoła Millenium. Za sterami siedzi Chewbacca, a miejsce drugiego pilota zajmuje droid BB-8. Nagle pojawia się Porg, który okazuje się być bardzo ruchliwym stworzeniem. BB-8 próbuje złapać Porga, ale nie jest to wcale takie łatwe zadanie. W końcu Chewie włącza hipernapęd. Charakterystyczne rozmyte gwiazdy odbijają się w oczach zdumionego zwierzaka.

Być może w nowej części jeden z Porgów będzie kolejnym członkiem załogi Sokoła Millenium. W nadchodzącym niebawem zestawie Lego, dzięki któremu będziemy mogli złożyć własny statek Hana Solo, pojawiają się klockowe figurki tych małych stworzonek. Jaką rolę będą pełnić nowe istoty? Przekonamy się już 14 grudnia 2017 roku, kiedy „Ostatni Jedi wejdą do polskich kin.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.