Powstaje "Joker 2". Joaquin Phoenix powróci w tytułowej roli

20.11.2019 15:57
Foto: materiały prasowe Warner Bros.|undefined Fot. materiały prasowe Warner Bros.

Zgodnie z doniesieniami magazynu The Hollywood Reporter, Todd Phillips otrzymał zielone światło na stworzenie kontynuacji "Jokera".

"Joker" Todda Phillipsa odbił się szerokim echem w środowisku filmowym, bijąc liczne rekordy popularności. Dla wielu był to wystarczający argument do tego, by powstał sequel. Wygląda na to, że ich życzenie zostanie spełnione. The Hollywood Reporter podaje, że w Warner Bros. trwają już prace nad "Jokerem 2".

"Joker 2" powstaje. Joaquin Phoenix powróci w tytułowej roli

Jak podaje źródło magazynu The Hollywood Reporter, 7 października 2019 roku Todd Phillips udał się do biura Toby'ego Emmericha - szefa Warner Bros., który otrzymał 96.2 miliona dolarów za weekend otwarcia "Jokera". Reżyser miał złożyć Emmerichowi ciekawą propozycję - umowę gwarantującą mu prawo do stworzenia serii filmów o genezach superbohaterów DC.

Przeczytaj także

Zgodnie z doniesieniami THR, Emmerich odmówił. Phillips wynegocjował jednak prawa do opowiedzenia jeszcze jednej historii w ramach uniwersum DC. Tutaj na scenę wchodzi "Joker", który dopiero co zarobił okrągły miliard dolarów w światowym box office. Źródło podaje, że prace nad "Jokerem 2" już trwają, a Todd Phillips ma odpowiadać za jego reżyserię. Powrócić ma również Scott Silver w roli scenarzysty oraz, rzecz jasna, Joaquin Phoenix, który za swój występ w "Jokerze" jest głównym faworytem w tegorocznym wyścigu po Oscary.

Przeczytaj także

Zarówno studio Warner Bros., jak i Todd Phillips odmówili komentarza w tej sprawie. Zatem, na obecną chwilę powstanie "Jokera 2" pozostaje w sferze niepotwierdzonych doniesień.

Zobacz też: Wycięta scena z "Jokera" odpowiedziała na nurtujące pytanie widzów

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.