Powstaje "Joker 2"? Reżyser oryginału podobno pisze już scenariusz kontynuacji

28.05.2021 14:25
Powstaje "Joker 2"? Reżyser oryginału podobno pisze już scenariusz kontynuacji Fot. CAP/FB/Capital Pictures/East News

Todd Phillips ma już pracować nad scenariuszem kontynuacji niezwykle popularnego "Jokera". Wieści nadeszły jednak z bardzo interesującego miejsca...

Joker - reżyser oryginału podobno pisze już scenariusz kontynuacji

Tak jak wspomnieliśmy, źródło tych wieści jest całkiem interesujące - w nowym wydaniu "Hollywood's Top 100 Attorneys" z 2021 roku zamieszczono Warrena Derna z firmy Sloane Offer Weber & Dern. Wśród jego klientów znajdują się m.in. Zack Snyder, Amy Poehler oraz oczywiście Todd Phillips. 

Polecamy

The Hollywood Reporter podało w swoim tekście, że Warren Dern ostatnio "pomógł Toddowi Phillipsowi w podpisaniu umowy o napisanie kolejnej odsłonie Jokera". Cóż, nie poznaliśmy więcej szczegółów na temat tego projektu, ale THR jest zwykle bardzo wiarygodnym źródłem informacji (chociaż raz już zostali skrytykowani, że zapowiedzieli "Jokera 2" na podstawie fałszywych raportów). 

"Joker" zarobił ponad miliard dolarów przy budżecie wynoszącym około 55-70 milionów dolarów. Oprócz tego był świetnie oceniany przez krytyków i widzów, a także zdobył wiele prestiżowych nagród, takich jak np. dwa Oscary (dla Joaquina Phoenixa za rolę tytułową oraz dla Hildur Gudandottir za ścieżkę dźwiękową).

Polecamy

I chociaż takie wyniki zwykle oznaczają, że film definitywnie doczeka się kontynuacji, to w wypadku "Jokera" sprawa nie jest taka oczywista - Todd Phillips wielokrotnie podkreślał, że jego zdaniem film działa lepiej jako pojedyncza historia, zupełnie oderwana od innych produkcji DC, niż jako początek franczyzy. Z drugiej strony to też reżyser rozpalał wyobraźnie fanów, nie przekreślając szans na powstanie kontynuacji.

Zresztą jak sam mówił w rozmowie z Deadline, perspektywa ponownego spotkania na planie z Joaquinem Phoenixem była dla niego ekscytująca:

Taka jest prawda na temat kontynuacji - oczywiście rozmawialiśmy na ten temat z Joaquinem, a kiedy jeździliśmy po świecie z szychami z Warner Bros. - czy to do Toronto, do Wenecji i jeszcze gdzieś - to podczas obiadów często słyszałem pytanie: "To co, coś może myślałeś...?". Ale nie było żadnych konkretów. Wiecie, my z Joaquinem nie jesteśmy zatrudnieni do zrobienia sequela. Nawet nie zostaliśmy poproszeni o napisanie kontynuacji.

Na razie traktujcie te rewelacje z przymrużeniem oka, ponieważ dopóki nie dostaniemy oficjalnego potwierdzenia od Warner Bros., to wszelkie doniesienia będą tylko i wyłącznie plotkami.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.