Powstaje film "Mufasa" o ojcu Simby. Nie będzie to jednak "tylko prequel Króla Lwa"

23.09.2022 12:03
Powstaje film "Mufasa" o ojcu Simby. Nie będzie to jednak "tylko prequel Króla Lwa" Fot. Rex Features/East News

Jakiś czas temu Disney ogłosił, że pracuje nad filmem "Mufasa", który opowie nam o tym, jak ojciec Simby stał się... cóż, królem lwem. Poznaliśmy garść nowych szczegółów na temat produkcji.

Mufasa - film nie będzie "tylko prequelem" Króla Lwa

Reżyser Barry Jenkins zapowiedział niedawno na Disney D23 Expo swój nowy film "Mufasa: The Lion King". Ten ma opowiadać o przygodach młodego Mufasy, ale według twórcy, produkcja będzie przy okazji czymś "więcej", niż tylko zwykłym prequelem filmu z 2019 roku.

Polecamy

Wspomniana produkcja "Król Lew" w reżyserii Jona Favreau była średnio oceniana, ale zarobiła grubo ponad PÓŁTORA MILIARDA dolarów, więc sami wiecie - trzeba było z tym coś zrobić. Padło na prequel o Mufasie, ale coś czujemy, że na tym się nie skończy.

Dowiedzieliśmy się w końcu, że Aaron Pierre wcieli się w Mufasę, natomiast Kelvin Harrison Junior zagra Skazę. Oprócz tego, Barry Jenkins udzielił wywiadu portalowi Entertainment Weekly, w którym opowiedział, czego możemy się spodziewać po jego nadchodzącej produkcji:

Myślę, że zobaczycie dużo znajomych twarzy, bo wiecie - to prequel. Ale z drugiej strony to postaci, które kojarzycie, ale są w zupełnie innym miejscu w swoim życiu. Dlatego dosłownie się cofamy. Będziemy trochę w teraźniejszości, a trochę się cofali.

Cóż, na razie wiemy jedynie, że "Mufasa: The Lion King" ma zadebiutować w 2024 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.