Powstaje film biograficzny o Amy Winehouse. Stworzy go reżyserka "50 twarzy Greya"

12.07.2022 10:49
Powstaje film biograficzny o Amy Winehouse. Stworzy go reżyserka "50 twarzy Greya" Fot. Album Online/East News

Wiele osób próbowało powołać do życia film biograficzny o Amy Winehouse, ale do tej pory nikomu się to nie udało. To zmienić może reżyserka "50 twarzy Greya", Sam Taylor-Johnson.

Powstanie filmowa biografia Amy Winehouse

Jak podaje bowiem Deadline, Sam Taylor-Johnson została zatrudniona do wyreżyserowania "Back to Black", nowego filmu biograficznego o zmarłej artystce. Projekt finansowany będzie przez Studiocanal.

Polecamy

Reżyserka "50 twarzy Greya" tym razem będzie pracowała na podstawie scenariusza autorstwa Matta Greenhalgha, natomiast Alison Owen, Debra Hayward oraz Tracey Seaward będą pełniły role producentek "Back to Black". Z relacji Deadline wynika, że film otrzymał już błogosławieństwo od zarządców majątku Winehouse.

Niestety, na razie nic nie wiadomo na temat obsady "Back to Black". Nie wiemy też, czy twórcy planują opowiedzieć historię artystki od dzieciństwa do śmierci, czy może skupią się na jakimś konkretnym okresie jej życia. 

Polecamy

Projektów na temat artystki pojawiało się sporo od czasów jej śmierci w 2011 roku. W pewnym momencie obsadzono nawet Noomi Rapace w roli Amy Winehouse, ale filmu nigdy nie zrealizowano. Nawet w zeszłym roku pojawiły się informacje, że Halcyon Studios chciało wyprodukować produkcję o ostatnich latach życia artystki na bazie książki "Saving Amy", ale ojciec Amy, Mitch Winehouse, szybko tego zabronił.

Wygląda na to, że "Back to Black" będzie pierwszym filmem fabularnym o Amy Winehouse, który ujrzy światło dzienne. Niestety, na razie data premiery produkcji nie jest znana. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.