Powstaje film biograficzny o Davidzie Bowie’em. Kto wcieli się w muzyka?

Sergiusz Kurczuk
01.02.2019 09:06
David Bowie |undefined Fot. 0070148/Reporter/East News

David Bowie był legendą muzyki. Z tego powodu Hollywood postanowiło sięgnąć po jego barwny życiorys i pokazać go w formie filmu biograficznego. Trwają prace nad produkcją zatytułowana „Stardust”. Twórcy wybrali już aktora, który zagra muzyka.

Wygląda na to, że w świecie filmu pojawił się nowy trend. Chodzi o biografie poświęcone słynnym muzykom. Film "Bohemian Rhapsody" okazał się wielkim hitem i niebawem będzie miał szansę na zdobycie paru Oscarów. W 2019 roku do kin trafi produkcja inspirowana życiem Eltona Johna. Nic więc dziwnego, że filmowcy wzięli się za życiorys Davida Bowie’ego. Kto zagra gwiazdora?

„Stardust”: film o Davidzie Bowie’em - Johnny Flynn w roli głównej

Jak podaje serwis Collider, trwają prace nad produkcją zatytułowaną "Stardust". Reżyserem odpowiedzialnym za biografię Bowie’ego został Gabriel Range znany z takich filmów, jak "Zabić prezyendta", "I Am Slave" czy "Warren Jeffs: Prorok wyjęty spod prawa". W tytułowego bohatera "Stardust" wcieli się Johnny Flynnaktor i piosenkarz, którego ostatnio mogliśmy oglądać w niezależnym dramacie "Pod ciemnymi gwiazdami".

Johnny Flynn Fot. foto: Avalon.red/REPORTER/East News

Scenarzystą filmu jest Christopher Bell. "Stardust" skupi się na pewnym wycinku z życia Bowie’ego. Zobaczymy, jak młody muzyk po raz pierwszy odwiedza Stany Zjednoczone. Miało to miejsce w 1971 roku i podróż do Ameryki zainspirowała Bowie’ego do stworzenia swojego słynnego alter egoZiggy’ego Stardusta.  W pozostałych rolach wystąpią Jena Malone ("Donnie Darko"), która zagra żonę głównego bohatera oraz Marc Maron ("Glow"), wcielający się w przedstawiciela prasowego wydawnictwa płytowego Bowie’ego.

„Stardust” – kiedy premiera biografii Davida Bowie’ego?

Producentami filmu zostały osoby z firmy Salon Pictures odpowiedzialne za dokument „McQueen”. Na razie trwają poszukiwania dystrybutorów produkcji. Obecnie prace nad „Stardustem” są w bardzo wczesnej fazie  Zdjęcia mają ruszyć w czerwcu 2019 roku, co oznacza, że film trafi na ekrany kin nie wcześniej niż w 2020 roku. Niebawem rozpoczną się castingi, w  wyniku których twórcy wyłonią pozostałą część obsady.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.