Powstaje film o Putinie. Czy zagra go DiCaprio?

Robert Skowronski
03.02.2016 12:32
|north Fot. AFP / East News

Padło kilka słów, które zwiastowałyby, że w końcu dojdzie do realizacji tego pomysłu. I stało się! Powstanie filmowa biografia o Władimirze Putinie.

Na razie nie zdradzono zbyt wielu szczegółów, a nie wszystkie z krążących informacji doczekały się oficjalnego potwierdzenia. Projekt zaczął figurować w bazach filmów pod tytułem „Putin”, a w roli producenta wymieniany jest Mark Damon.

Leonardo DiCaprio w jednym z wywiadów wyraził już swoje zainteresowanie zagraniem obecnego prezydenta naszych wschodnich sąsiadów. Czy były to tylko słowa rzucone na wiatr? Rosyjskie media donoszą, że aktor zaakceptował już tę propozycję. Trzeba jednak zaznaczyć, że są to nieoficjalne informacje, które nie doczekały się potwierdzenia ze strony managementu DiCaprio. Z kolei Valeriy Saaryan ze spółki Knightsbridge Entertainment związanej z branżą filmową, twierdzi, że udział aktora jest już pewny.

Na stronie Knightsbridge Entertainment znalazł się już też wstępny opis dzieła:

Od KGB, przez premiera do prezydenta. Człowiek-mit. Spojrzenie na życie i karierę jednego z najbardziej wpływowych ludzi świata.

Valeriy Saaryan zdradził również, że projekt był już realizowany przez cały 2015 rok. Podobno zatwierdzono ostateczną wersję scenariusza, a w obsadzie ma się znaleźć jeszcze kilku znanych hollywoodzkich aktorów.

Jeżeli informacje o udziale DiCaprio w projekcie okażą się fałszywe, to aktor i tak ma już kilka innych pomysłów na kreacje w dziełach odnoszących się do naszych sąsiadów:

Uważam, że powinno powstawać więcej filmów o historii Rosji, bo zawiera opowieści godne Szekspira. To fascynujące dla aktora. Rola Lenina też by była interesująca, podobnie jak Rasputina.

„Putin” ma się wpisywać w gatunek thrillera politycznego. Zdjęcia mają ruszyć wiosną 2016, na plany wybrano lokalizacje w Rosji, Ameryce i Europie. Dzieło według wstępnych ustaleń ma wejść na wiosnę 2017.

DiCaprio obecnie, oprócz odbieraniem kolejnych nagród za „Zjawę”, zajmuje się produkcją ekranizacji powieści „Sandcastle Empire”. Fabuła opowiada o dziewczynie o imieniu Eden i jej losach w 2049 roku. Świat jest przeludniony i zachodzą nieodwracalne zmiany klimatyczne - stoimy u progu zagłady. Władzę chce przejąć grupa zwana Watahą - tylko Eden może ich powstrzymać.

Czekacie na film „Putin”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.