Powstaje horror o Momo. Film stworzy producent "The Ring"

11.07.2019 14:09
Momo|undefined Fot. kadr z wideo Nowy Hejter „MOMO - WSZYSTKO CO MUSISZ WIEDZIEĆ O PRZERAŻAJĄCEJ POSTACI"

Już niedługo Momo zacznie straszyć nie tylko w internecie, ale również na kinowych ekranach. Producenci filmów "To" i "The Ring: Krąg" stworzą horror bazujący na przerażającej internetowej historii.

W lipcu 2018 roku w internecie królował przerażający stwór Momo, który w rzeczywistości okazał się eksponatem z jednej z japońskich galerii sztuki. Wokół karykaturalnie wyglądającej rzeźby narosło jednak wiele legend, które przeraziły niejednego internautę. Z tego powodu Hollwood postanowiło podchwycić temat i stworzyć horror oparty na historii Momo.

Momo - powstanie horror o stworze z internetu

Jak podaje Collider, producent Roy Lee odpowiedzialny za kinową wersję książki Stephena Kinga pod tytułem "To", pomoże japońskiemu koledze po fachu stworzyć horror bazujący na viralu związanym z Momo. Pomysł przyszedł do głowy Takashigemu Ichisemu, który wyprodukował i przeniósł na amerykański rynek takie filmy grozy jak "The Ring: Krąg", "Dark Water" czy serię "The Grudge – Klątwa". Lee i Ichise wspomoże w tym przedsięwzięciu Orion Pictures - firma odpowiedzialna za ostatni remake "Laleczki Chucky".

Momo to w rzeczywistości dzieło sztuki zatytułowane "Mother Bird", które powstało w 2016 roku. Autorem rzeźby jest Keisuke Aisawa. Artysta zainspirował się legendą o Ubume - porywającym dzieci jadowitym potworze wywodzącym się z japońskiego folkloru. Zdjęcie niepokojącej pracy było idealną ilustracją do tak zwanego Momo Challenge. Niebezpieczna internetowa akcja, która opanowała cały świat, polegała na wykonywaniu poleceń, które wysyłała osoba podszywająca się pod rzekomego stwora. Ludzie podający się za Momo nakłaniali młodych ludzi za pośrednictwem komunikatorów internetowych do samookaleczeń, a nawet samobójstw. Chociaż przed "zabawą" ostrzegała nawet policja, jej popularność podbili celebryci, między innymi Kim Kardashian, która udostępniła historię o Momo na swoim Instagramie. Na szczęście popularność Momo przeminęła, jak wszystkie internetowe mody. 

Przeczytaj także

"Momo" - kiedy premiera horroru?

Na razie film o Momo jest na bardzo wczesnym etapie prac. Trudno powiedzieć, kiedy może trafić do kin, ale prawdopodobnie premiera odbędzie się dopiero w roku 2021 lub pod koniec 2020. Biorąc pod uwagę, że za produkcję odpowiadają doświadczeni filmowcy, którzy mają na swoim koncie niejeden udany horror, całkiem możliwe, że adaptacja internetowego challenge'u może się okazać sukcesem. Z drugiej strony nie należy zapominać, że w 2018 roku powstał film na podstawie przerażającej opowieści z internetu. Mowa o "Slender Manie", który okazał się kompletną klapą.

 

Zobacz też: Dear David - przerażająca internetowa opowieść o duchu zdeformowanego chłopca będzie filmem

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.