Powstaje nowa część „RoboCopa”, która będzie bezpośrednim sequelem pierwszego filmu

Sergiusz Kurczuk
23.01.2018 16:21
Powstaje nowa część „RoboCopa”, która będzie bezpośrednim sequelem pierwszego filmu Fot. kadr z filmu Robocop

RoboCop idzie w ślady Terminatora! Niedługo zobaczymy kolejny film o cyborgu-policjancie, który będzie kontynuacją pierwszego filmu serii rozpoczętej w latach 80. XX wieku. Oznacza to, że produkcja zignoruje remake z 2014 roku. 

Jeśli pamiętasz filmy z lat 80., to z pewnością jednym z pierwszych skojarzeń będzie „RoboCop”. Film Paula Verhoevena z 1987 roku uważany jest za jedną z najlepszych produkcji science fiction z przedostatniej dekady XX wieku. Nic dziwnego, że szybko powstały dwie kolejne części, które jednak nie dorównywały oryginałowi. W 2014 roku próbowano przywrócić serii dobre imię i powstał remake José PadilhyJoelem Kinnamanem i Garym Oldmanem w rolach głównych. Jednak wielu widzów uznało ten film za profanację oryginalnej serii. Jak donosi Zeitgeist, trwają prace nad kolejną częścią „RoboCopa”. Fani oryginału mogą jednak spać spokojnie.

Nowy „RoboCop” zignoruje remake

Okazuje się, że film, który powstaje ma kompletnie odciąć się od produkcji Padilhy. Ed Neumeier, scenarzysta pierwszej części serii, zdradził co nieco na temat powrotu do tego, co znane. 

Nie powinniśmy mówić zbyt dużo. Jest kilka innych filmów o RoboCopie, a ostatnio pojawił się remake. Chciałbym powiedzieć, że byłoby miło wrócić do starego RoboCopa, którego wszyscy kochamy, zaczynając tam i iść dalej na przód. Więc moim zamyśle będzie to kontynuacja pierwszego filmu. 

To pierwsza informacja na temat kolejnego filmu o RoboCopie. Początkowo sugerowano, że prace dotyczą kontynuacji remake'u. Neumeier zasugerował jednak, że to już nieaktualne. Twórcy RoboCopa mają więc podobne podejście, co osoby pracujące nad kolejną częścią „Terminatora”. James Cameron i Tim Miller postanowili odciąć się od filmów z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli maszyny do zabijania, które pojawiły się po roku 1991. Na razie nie wiadomo, kiedy nowy „RoboCop” pojawi się w kinach. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.