Powstaje remake „Niemoralnej propozycji”. Powtórka ze słynnego thrillera ma już scenarzystkę

Sergiusz Kurczuk
31.07.2018 12:00
Powstaje remake „Niemoralnej propozycji”. Powtórka ze słynnego thrillera ma już scenarzystkę Fot. kadr z filmu Niemoralna propozycja

„Niemoralna propozycja” powraca jako remake. Scenarzystką filmu została Erin Cressida Wilson znana z thrillera „Dziewczyna z pociągu”. 

„Niemoralna propozycja” to głośny film Adriana Lyne'a z 1993 roku. Ekscentryczny miliarder proponuje małżeństwu Murphych tytułowy układ. Mężczyzna jest w stanie zapłacić milion dolarów za noc spędzoną z żoną głównego bohatera. Produkcja cieszyła się dużą popularnością wśród widzów i przeszła do klasyki dramatów psychologicznych z elementami thrillera. Mimo to „Niemoralna propozycja” zdobyła aż trzy Złote Maliny (Najgorszy film roku, Najgorszy aktor drugoplanowy roku i  Najgorszy scenariusz roku). Nie odstrasza to jednak szefów studia Paramount Player, którzy zdecydowali się stworzyć remake filmu. 

„Niemoralna propozycja” - powstanie remake 

Jak donosi serwis Collider, Paramount Player rozpoczęło pracę nad nową wersją słynnego filmu Lyne'a. Do produkcji zaangażowano już scenarzystkę. Została nią Erin Cressida Wilson, odpowiedzialna za scenariusz thrillera „Dziewczyna z pociągu” z Emily Blunt w tytułowej roli. Wilson jest doświadczona w dreszczowcach z elementami erotyki. Rozpoczęła swoją karierę od filmu „Sekretarka”, opowiadającego o dziwnej relacji szefa i biurowej asystentki opartej na praktykach sado-maso oraz napisała scenariusz do „Chloe”, gdzie główna bohaterka wynajmuje kobietę, by uwiodła jej męża. 

Oryginalny film opowiadał o bogaczu imieniem John Gage (Robert Redford), który postanowił zaproponować Davidowi Murphy'emu (Woody Harrelson) milion dolarów za noc z jego piękną żoną Dianą (Demi Moore). Chociaż kochające się młode małżeństwo, ma problemy finansowe. Oferta miliardera wydaje się być bardzo kusząca. David zgadza się na układ, jednak Diana ma opory. Z jednej strony chce zarobić milion dolarów, z drugiej nie chce zdradzić męża. 

Remake „Niemoralnej propozycji” - kiedy premiera?

Na razie nie podano dalszych szczegółów dotyczących filmu. Nie wiadomo, kto zostanie reżyserem remake'u, jakie gwiazdy wcielą się w głównych bohaterów, ani tym bardziej na temat daty premiery. Trudno też określić na ile nowa wersja będzie bazowała na oryginale. Niedoceniona przez krytyków produkcja zarobiła 266 milionów dolarów przy budżecie 37 milionów. Biorąc pod uwagę panujący obecnie sentyment za latami 90., wydaje się (przynajmniej z marketingowego punktu widzenia), że remake „Niemoralnej propozycji” może być strzałem w dziesiątkę. Film wpisuje się w trend podobnych produkcji z pogranicza dramatu psychologicznego i thrillera, takich jak „Nagi instynkt”, czy „Fatalne zauroczenie”

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.